1. Witamy w naszym sanktuarium wszystkich Gości i Parafian. Zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na chwilę modlitwy przed oblicze naszej Matki Pocieszenia, a także do wejścia na wieżę widokową. Kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.
 2. W naszym sanktuarium trwa nowenna przed odpustem ku czci Matki Bożej Pocieszenia. W każdą sobotę nabożeństwo o 17:30, a Msza Święta o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 3. We wtorek 30-go lipca po wieczornej Mszy św. w kościele Ojców Paulinów, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pątników GRUPY 17 wyruszającej z Włodawy. W środę 31 lipca po Mszy św. o godz. 7.00, z parafii p.w. św. Ludwika wyruszy 39 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Prosimy o modlitwę w intencji pątników. Tych, którzy pragną pielgrzymować na sposób duchowy zapraszamy codziennie na wieczorną Mszę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji pątników.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W 1-szy czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W 1-szy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Wieczorem o 17.30 nabożeństwo, a o godz. 18.00 Msza Święta. Z racji pierwszego piątku w Sobiborze Wsi Msza św. o godz. 16:00.
 5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień. W tradycji polskiej jest to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Na ołtarzu św. Antoniego będzie wyłożona księga trzeźwości w celu zadeklarowania swojej abstynencji na określony czas. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania z miłości do naszych bliźnich zniewolonych nałogiem pijaństwa.
 6. W piątek 2-go sierpnia, we wszystkich kościołach franciszkańskich jest obchodzone Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msza Święta w naszym sanktuarium będzie o godz. 9:00 i 18:00. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we wspólnej modlitwie.
 7. W I sobotę miesiąca 3-go sierpnia Msza Św. za Ojczyznę i Radio Maryja. W naszym sanktuarium kolejne nabożeństwo fatimskie. W programie: o godz. 17.30 medytacja maryjna, o 18.00 Msza Św., następnie różaniec, procesja maryjna wokół kościoła z lampionami. Prosimy przynieść świece na procesję maryjną. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do wspólnej modlitwy.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, a także dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 10:30 konferencja, następnie adoracja i Msza Św.. Po Mszy Św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli zasili fundusz remontowy kościoła i klasztoru.
 9. Przypominamy, że 9-go sierpnia br., o godz. 11.00 na parkingu przy kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego kościoła. Zachęcamy do czytania artykułów o charakterze religijnym oraz poznawania historii naszego Sanktuarium.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Książek i Korneluk z ul. Kolejowej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 3-go sierpnia na godz. 8:00 rodziny: Bylickich, Nahuluk i Werner z ul. Kolejowej. 
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Składamy serdeczne Bóg zapałać za okazane dobro wyrażając naszą wdzięczność codzienną modlitwą za ofiarodawców. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.