1. Witamy serdecznie w naszym sanktuarium wszystkich Gości i Parafian. Informujemy, że Kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00. Zapraszamy do naszego kościoła na chwilę modlitwy przed oblicze Maryi, a także do wejścia na wieżę widokową.
 2. Dzisiaj w naszym kościele niedziela adoracyjna. Z tej racji o godz. 10:30 w sali pod klasztorem konferencja dla narzeczonych w ramach dnia skupienia. Po porannej Mszy Św. różaniec, o godz. 11:00 medytacja maryjna, zaś po Mszy Św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. O 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
 3. 31-go lipca wyruszyła z Włodawy 39 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej, będziemy polecać Bogu przez Maryję wszystkich pątników.
 4. We wtorek 6-go sierpnia obchodzimy w Kościele święto Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.
 5. Przypominamy, że 9-go sierpnia br., o godz. 11.00 na parkingu przy kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 6. Informujemy naszych Gości i Parafian, że 10-go sierpnia 2019 r., tj. w II sobotę miesiąca, o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z nabożeństwem o dar potomstwa, jak również w intencji matek w stanie błogosławionym oraz mężów przygotowujących się do roli ojca. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej modlitwie.
 7. 15-go sierpnia w Uroczystość WNMP, tradycyjnie jak co roku, o godz. 8:00 wyruszymy z pielgrzymką pieszą na odpust do Sobiboru Stacji, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11:00. Już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania.
 8. Trwa miesiąc sierpień, w tradycji polskiej jest to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Biskupi apelują do nas o trzeźwość. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania. Na ołtarzu św. Antoniego jest wyłożona księga trzeźwości, gdzie można złożyć deklarację o abstynencji.
 9. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego kościoła. Zachęcamy do czytania, a przez to pogłębiania wiedzy religijnej, również o naszym sanktuarium.
 10. Pragniemy przypomnieć naszym Parafianom i Osobom spoza parafii będących dysponentami grobu, że w o. Proboszczem. Informujemy również, że rozpoczęliśmy prace porządkowe na cmentarzu. Dziękując Wam za troskę o czystość na cmentarzu, prosimy o posprzątanie swoich grobów do rozpoczęcia uroczystości odpustowych, a także o skrupulatną segregację śmieci.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Bylickich, Nahuluk i Werner z ul. Kolejowej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 10-go sierpnia na godz. 8:00 rodziny: Trzcińskich i Borodijuk z ul. Kolejowej.
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.