1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią we wrześniu. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie do naszego sanktuarium na godz. 17.30 do wspólnej modlitwy. Szczególnie liczymy na obecność kandydatów do bierzmowania, dzieci, młodzieży i ministrantów.
 2. Dziś po Mszy św., czyli o godz. 19.00 w sali pod klasztorem, czwarta katecheza przygotowująca do sakramentu chrztu. Zapraszamy na spotkania wszystkich, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko lub zostać rodzicami chrzestnymi.
 3. Trwa nowenna przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy nowennowe odmawiane są podczas Mszy Św. o godz.18.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek 4-go października zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu. Kazania wygłosi ks. Mirosław Krupski, proboszcz ze Sławatycz. Poranna Msza św. o godz. 9:00. Główna Msza Św. o godz. 18:00, a po niej nabożeństwo Transitus, pamiątka śmierci św. Franciszka.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. W Sobiborze Wsi nie będzie. Mszy św. o godz. 16.00
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 17:30 i Mszę św. o godz. 18:00, podczas której będziemy modlić się za Ojczyznę i Radio Maryja. Zapraszamy wszystkich czcicieli MBP, a także tych, którym drogie są losy naszej umiłowanej Ojczyzny.
 7. W sobotę 6-go października, ks. bp Kazimierz Gurda zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina, rozpoczęcie o godz. 9.30. Szczegółowy program na plakacie w gablocie przed kościołem. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
 8. Za tydzień 1-sza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna i dzień skupienia narzeczonych. Konferencja dla narzeczonych o 10:30 w sali pod klasztorem, potem adoracja i Msza św. o godz. 11.30. Taca z przyszłej niedzieli, to nasza ofiara na fundusz remontowy kościoła i klasztoru.
 9. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie zaprasza do wykonania bezpłatnej kolonoskopii. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 501810497.
 10. Zachęcamy do nabywania kalendarzy dla rolników, które są wyłożone na stolikach z prasą.  Koszt kalendarza: duży 27 zł, mały Dożynkowy 7 zł.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Bednarczuk, Piskała z ul. Strażackiej oraz Masiukiewicz z ul. Wesołej. Na kolejne sprzątanie świątyni zapraszamy w sobotę 5-go października na godz. 8:00 rodziny: Baj, Horszczaruk i Gorczyńskich z ul. Wesołej.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia oraz dobrego tygodnia i pięknej jesiennej pogody.