1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią Roku Liturgicznego, Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie będzie miało miejsce (miało miejsce) wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i odczytanie aktu poświęcenia. Każdy, kto dziś odmówi publicznie Akt Poświęcenia Sercu Pana Jezusa może uzyskać odpust zupełny.
  2. Dziś na sumie poświęcimy (poświęciliśmy) opłatki wigilijne, które wraz z kalendarzami będziemy roznosić po domach naszych parafian. Informujemy naszych Parafian, że roznoszenie opłatków rozpoczniemy w sobotę 30 listopada. Od godz. 10:00 udamy się do Parafian zamieszkałych w Żłobku Małym i Dużym, oraz w Sobiborze Stacji. Bardzo prosimy o pozamykanie psów i oczekiwanie na Braci. Za złożone przy tej okazji ofiary za opłatki i kalendarze, już teraz bardzo dziękujemy. Harmonogram roznoszenia opłatków i kalendarzy jest już na naszej stronie internetowej i facebookowej, oraz w formie papierowej został zamieszczony na tablicy ogłoszeń.
  3. Dziś po Mszy Świętej można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Cena świecy w zależności od wielkości: 7, 13, 20 zł za sztukę. Jeśli ktoś nie jest dziś przygotowany na to, aby zakupić świece, może wziąć świecę, a pieniądze zwrócić w kolejną niedzielę.
  4. Informujemy, że w kinie włodawskim 24 i 25 listopada będzie emitowany film pt. „Nieplanowane”, którego tematyką jest walka z aborcją. Zachęcamy do wybrania się do kina i obejrzenia filmu, obrazującego zło aborcji i piękno poczętego życia.
  5. Za tydzień pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny. Rozpoczynamy szczególny czas przygotowania i oczekiwania na Boże Narodzenie. Patronką adwentowego czuwania jest Maryja, dlatego zapraszamy od 2 grudnia, codziennie w dni powszednie do naszego sanktuarium na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, na godz. 6:35 i na Mszę Roratnią o godz. 7:00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
  6. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy na adorację po Mszy Świętej o godz. 9:00, która potrwa do 11:30. Po Mszy Świętej o 9:00 odmówimy wspólnie różaniec. O 10:30 w sali pod klasztorem konferencja dla narzeczonych. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli, to tradycyjnie nasz dar serca na FUNDUSZ REMONTOWY KLASZTORU I KOŚCIOŁA.
  7. Przypominamy, że w naszym kościele trwają prace remontowo-budowlane. Za nami kolejny tydzień prac: zakończono uzupełnianie ubytków i pomalowano już kościół jeden raz. W następnym tygodniu, po zakończeniu malowania, będziemy prosić Parafian o pomoc w celu montażu wyposażenia kościoła. Prosimy o modlitwę w intencji wykonywanych prac remontowych.
  8. Pragniemy serdecznie podziękować Parafianom i dysponentom grobów na naszym cmentarzu za wpłacanie ofiar w postaci opłaty administracyjnej, która wynosi 30 zł  za rok, zgodnie z naszym regulaminem. Prosimy o regulowanie powyższych opłat.
  9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Demczuk i Wołczuk z ul. Nowej. Na kolejne sprzątanie kaplicy w salce pod klasztorem zapraszamy w sobotę 30-go listopada na godz. 8:00 rodzinę Gorczyńskich i dwie rodziny Bieleckich z ul. Wesołej.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać Wszystkim, którzy okazują nam swoje wsparcie duchowe i materialne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego remontu. Życzymy Wam wielu łask Bożych i dobrej niedzieli. Niech Bóg Wam wszystkim obficie błogosławi.