1. Dzisiejszej niedzieli tj. 8 grudnia przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a także obchodzimy imieniny naszego współbrata o. Andrzeja Marii Dejera. Zachęcamy do modlitwy w intencji Solenizanta.
  2. Dziś obchodzimy dzień jedności z Kościołem na Wschodzie tzw. niedzielę AD GENTES. Po Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszki na pomoc dla katolików żyjących na Wschodzie.
  3. W czasie Adwentu zapraszamy codziennie do naszego sanktuarium w dni powszednie na Godzinki ku czci NPNMP o godz. 6:35 i na Mszę św. roratnią o godz. 7:00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież oraz tych, którzy jeszcze nie byli.
  4. Można jeszcze nabyć świece CARITAS na stół wigilijny, które są wyłożone na korytarzu przy wyjściu z kaplicy. Cena świecy w zależności od wielkości: 7, 13, 20 zł za sztukę. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  5. Wczoraj zakończyliśmy roznoszenie opłatków i kalendarzy po domach naszych parafian. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Tych do których nie dotarliśmy, lub których nie było w domu zapraszamy po opłatki i kalendarze do zakrystii, lub kancelarii parafialnej. W kalendarzu został popełniony błąd przez wydawnictwo, za co serdecznie przepraszamy wszystkich Parafian. Kalendarze zostaną poprawione i wydrukowane kolejny raz na koszt drukarni oraz rozdane w kościele parafialnym i kaplicach.                                                                                                 
  6. W naszym sanktuarium trwa ją prace remontowe. W ostatnim tygodniu malowanie kościoła zostało odebrane przez konserwatora zabytków, zostały umalowane dwie zakrystie, zostało zamontowane oświetlenie i nagłośnienie, obecnie jesteśmy w trakcie cyklinowania podłogi w kościele. W tym tygodniu zostanie polakierowana podłoga w kościele i zostaną wyczyszczone kaloryfery oraz zamontowane termostaty. Prosimy naszych Parafian o pomoc od środy do piątku, prace będziemy rozpoczynać od godz. 9.00. W sobotę zapraszamy po południu od godz. 14.00 do sprzątania sanktuarium, a mężczyzn do pomocy przy montażu stolarki.  Serdeczne Bóg zapłać składamy naszym Parafianom za dotychczasową pomoc.
  7. Za tydzień w naszej parafii rekolekcje adwentowe. W Orchówku Msze Święte z nauką tak jak w każdą niedzielę. W Sobiborze Wsi Msza św. z nauką o godz. 14:20, a w Sobiborze Stacji jak dojedziemy ok. 15:30. Program całych rekolekcji, które poprowadzi ks. Dariusz Karbowiak jest umieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej oraz facebookowej. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  8. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Dujniczuk, Sidoruk, Zarczuk z ul. Szkolnej.Na kolejne sprzątanie naszej kaplicy zapraszamy w sobotę 14-go grudnia na godz. 8:00 rodziny: Staśkiewicz,Oleśi Gryciak – Rodzice z ul. Szkolnej.
  9. Wielkie Bóg zapłać mówimy Wszystkim, którzy wspierają nas różnymi darami: modlitwą, przekazywanymi ofiarami, życzliwością i wszelką pomocą. Serdecznie dziękujemy za ofiary na malowanie kościoła, odrestaurowanie żyrandoli i kinkietów oraz cyklinowanie podłogi w naszym sanktuarium. Niech Bóg hojnie Was wynagrodzi za okazane dobro. My ze swej strony obiecujemy modlitwę w Waszej intencji.