1. Dziś ostatnia IV niedziela adwentu. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się (odbył się) w naszym sanktuarium obrzęd przyjęcia kandydatów do grona ministrantów. Wyrażamy naszą radość z naszych nowych ministrantów i prosimy o modlitwę w ich intencji.
  2. W naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej witamy serdecznie naszego nowego współbrata o. Bogdana Filipiuka, który będzie posługiwał w naszym sanktuarium. Życzymy Mu wielu Bożych łask i opieki Matki Bożej Pocieszenia.
  3. W ostatnim tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Dziękujemy tym którzy brali w nich udział i skorzystali ze spowiedzi świętej. Zapraszamy wszystkich, aby pojednać się z Bogiem przed Świętami. Spowiadamy każdego dnia, podczas Mszy Świętej o 7.00 i 18.00. 
  4. We wtorek 24-go grudnia Wigilia Bożego Narodzenia, podczas której należy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na stole wigilijnym nie powinno być również alkoholu. Pamiętajmy o modlitwie i przeczytaniu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Zachęcamy do zachowania Tradycji tego szczególnego dnia.  W dzień Wigilii Bożego Narodzenia, Pasterka w naszym sanktuarium i kaplicach o godz. 24.00. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tak jak w każdą niedzielę.
  5. Jeśli w waszych domach są chorzy, do których nie przychodzimy, co miesiąc z Komunią Świętą, a chcą przed Świętami przyjąć Sakramenty Święte, to prosimy o zgłoszenie się dziś do zakrystii w celu podania adresu i telefonu. Tych chorych odwiedzimy w poniedziałek 23-go grudnia w godz. od 8:00 do 12:00.
  6. Od piątku 27 grudnia, rozpoczynamy doroczną WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ w naszej parafii. Program całej kolędy jest już zamieszczony na naszej stronie internetowej, facebookowej i w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny zamieszkałe - PIĄTEK – 27. 12. – od godz. 10:00: Sobibór Wieś – domki i bloki; SOBOTA – 28. 12. – od godz. 10:00: Sobibór Stacja – domki i bloki, Żłobek Duży i Mały; Przypominamy, że wizyta duszpasterska to spotkanie kapłana z całą Rodziną, modlitwa o błogosławieństwo Boże dla Domowników, poświęcenie mieszkania i rozmowa na temat naszej wiary.  Na kolędę przygotowujemy stół lub ławę, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują swoje zeszyty i ćwiczenia z religii. Tak jak zawsze prosimy i już dziękujemy za transport do wiosek. Po kolędzie będzie chodzić czterech Ojców, o. Marek, o. Piotr, o. Bogdan i o. Proboszcz.  Gdyby kogoś nie było podczas kolędy w wyznaczonym terminie, odwiedzimy go w dniu tzw. Kolędy dodatkowej, tj. w środę 8-go stycznia lub w innym dogodnym czasie. Wystarczy zgłosić osobiście lub telefonicznie chęć takiego spotkania. Już teraz dziękujemy za pomoc w kolędowaniu, za wspólną modlitwę, za rozmowę, za życzliwe przyjęcie nas i za ofiary, które w tym roku chcemy przeznaczyć na zrobienie nowych konfesjonałów tzw. zamykanych. Koszt jednego to 25 tyś. zł.
  7. W naszym kościele jest jeszcze okazja, by nabyć świece CARITAS na stół wigilijny w ramach dorocznej akcji WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Pozostały jeszcze świece po 7 i 13 zł. Zachęcamy do wsparcia powyższej inicjatywy. Prosimy również o wzięcie poprawionego kalendarza parafialnego, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła i na ołtarzu św. Antoniego. Jeśli ktoś nie ma jeszcze opłatka na wigilijny stół, zapraszamy do nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Za tydzień 29-go grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny, po Mszy św. o godz. 9:00, dzieci i młodzież z naszej scholi oraz chóru szkolnego, które prowadzi Pani Organistka, zapraszają na koncert kolęd. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu. Po koncercie będzie miało spotkanie opłatkowe w salce na dole dla dzieci z Kół Różańcowych.
  9. Pragniemy serdecznie podziękować Parafianom i dysponentom grobów na naszym cmentarzu parafialnym za wpłacanie ofiar w postaci opłaty administracyjnej, która wynosi 30 zł za rok, zgodnie z naszym regulaminem. Prosimy o regulowanie powyższych opłat, najlepiej do końca roku kalendarzowego.
  10. Na sprzątanie naszego sanktuarium zapraszamy w sobotę 28-go grudnia na godz. 8:00 rodziny: Fik, Kowalewskich i Panek z ul. Szkolnej.
  11. Serdeczne Bóg zapłać kieruje do Wszystkich, którzy przed Świętami pomagali przy różnych pracach w kościele i klasztorze. Tu myślę o p. Zofii Korneluk, która pomagała nam przy dekoracji kościoła, choinek i szopki. Dziękujemy też za dary, którymi się z nami dzielicie na stół wigilijny i za wszelkie dobro, które w tym szczególnym czasie dzięki Waszej dobroci staje się naszym udziałem. Niech Bóg wszystkim hojnie błogosławi. Życzymy Wam dobrej, pełnej miłości i pokoju atmosfery podczas Świąt Bożego Narodzenia.