1. Dziś w Kościele przeżywamy NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich Rodzinach, a szczególnie z naszej parafii, przeżywających różnorakie trudności i kryzysy.

2. Witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej br. Piotra Zacharskiego, który w naszym klasztorze odbywa swoje rekolekcje przed złożeniem profesji wieczystej, a także jego rekolekcjonistę o. Radomira Kryńskiego. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

3. We wtorek 31-go grudnia zakończenie roku kalendarzowego 2019. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne, na godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy dziękować Bogu za miniony rok i prosić o łaski na kolejny.

4. W środę będziemy świętować Nowy Rok 2020 obchodząc Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte w sanktuarium i kaplicach według porządku niedzielnego. Przypominamy, że uczestnictwo we Mszy Świętej 1-go stycznia jest obowiązkowe.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy w te dni na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18:00. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. W Sobiborze Wsi, nie będzie. Mszy św. o godz. 16.00 z powodu kolędy.

6. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 10:30 konferencja dla narzeczonych w sali pod klasztorem. Zapraszamy na adorację po Mszy św. o godz. 9:00, która potrwa do 11:30. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli, to tradycyjnie nasz dar serca na FUNDUSZ REMONTOWY KLASZTORU I KOŚCIOŁA.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom i dysponentom grobów na naszym cmentarzu parafialnym za wpłacanie ofiar w postaci opłaty administracyjnej, która wynosi 30 zł za rok, zgodnie z naszym regulaminem. Prosimy o regulowanie powyższych opłat, najlepiej do końca roku kalendarzowego, bądź przy okazji wizyty duszpasterskiej.

8. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Fik, Kowalewskich i Drzewiczuk z ul. Szkolnej. Na kolejne sprzątanie naszej kaplicy zapraszamy w sobotę 4-go stycznia 2020 r. na godz. 8:00 rodziny: Okońskich, Bisko i Matuszewskich z ul. Szkolnej.

9. Od piątku trwa doroczna WIZYTA DUSZPASTERSKA w naszej parafii. Program całej kolędy jest zamieszczony na naszej stronie internetowej, facebookowej i w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny zamieszkałe:- PONIEDZIAŁEK – 30. 12. – od godz. 15:00: Orchówek, ul. Wesoła, ul. Wrzosowa, ul. Kolejowa, ul. Brzozowa, ul. Strażacka. – CZWARTEK – 02. 01. – od godz. 15:00: Orchówek: ul. Nadbużańska, numery parzyste i nieparzyste. – PIĄTEK – 03. 01. – od godz. 15:00: ul. Dąbrowskiego, ul. Leśna i ul. Sikorskiego – SOBOTA – 04. 01. – od godz. 10:00: Glinki i Garbarnia, ul. Szkolna i ul. Nowa.

Przypominamy, że wizyta duszpasterska to spotkanie kapłana z całą Rodziną, modlitwa o błogosławieństwo Boże dla Domowników, poświęcenie mieszkania i rozmowa na temat naszej wiary. Na kolędę przygotowujemy stół lub ławę, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują swoje zeszyty i ćwiczenia z religii. Tak jak zawsze prosimy i już dziękujemy za transport do wiosek. Po kolędzie będzie chodzić czterech Ojców, o. Marek, o. Piotr, o. Bogdan i o. Proboszcz. Gdyby kogoś nie było podczas kolędy w wyznaczonym terminie, odwiedzimy go w dniu tzw. kolędy dodatkowej, tj. w środę 8-go stycznia lub w innym dogodnym czasie. Wystarczy zgłosić osobiście lub telefonicznie chęć takiego spotkania. Już teraz dziękujemy za pomoc w kolędowaniu, za wspólną modlitwę, za rozmowę, za życzliwe przyjęcie nas i za ofiary, które w tym roku chcemy przeznaczyć na zrobienie nowych konfesjonałów tzw. zamykanych. Koszt jednego to 25 tyś. zł.

10. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby sanktuarium i klasztoru oraz remonty. Wszystkim, którzy wspierają nas darem serca, składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy obfitości Bożych darów. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy Rodziny naszej Parafii, Brata Piotra odprawiającego swoje rekolekcje przed ślubami wieczystymi oraz tych, których będziemy nawiedzać podczas kolędy, wołając: Pod Twoją obronę…