1 marca 2020 roku

1. Dziś I niedziela miesiąca – adoracyjna i Dzień Skupienia dla narzeczonych, których zapraszamy na godz. 10:30 do sali pod klasztorem. Zapraszamy również na godz. 15.00 do naszego sanktuarium na koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać BARANKI PASCHALNE na stół wielkanocny, które rozprowadza CARITAS. Cena jednego baranka 5 PLN.

3. W środę tj. 4-go marca obchodzi swoje imieniny bp Kazimierz Gurda – Ordynariusz Diecezji Siedleckiej, pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu i o wszystkich, którzy mają za patrona św. Kazimierza – królewicza.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W 1-szy czwartek miesiąca o 17.30 nabożeństwo, a na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlić się o nowe powołania. W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Wieczorem o 17.15 nabożeństwo Drogi krzyżowej, a o godz. 18.00 Msza św. W Sobiborze Wsi dodatkowa Msza św. w I-szy piątek o godz. 16:00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o 18.00 za Ojczyznę i Radio Maryja. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

5. Przyszła niedziela, jest poświęcona pomocy Kościołowi w świecie AD GENTES, jak również dniem solidarności z misjonarzami. Po Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na powyższy cel.

6. W związku z walącą się częścią muru na naszym cmentarzu parafialnym od strony Orchówka, zostaną podjęte prace naprawcze. Z racji na pochylony mur zostało też wyciętych kilka drzew, które miały wpływ na odkształcenie się muru i jego pęknięcia. Prace budowlane rozpoczniemy w najbliższym czasie.

7. Informujemy, że Koło Żywego Różańca, zaprasza członków swojej wspólnoty do wzięcia udziału w Diecezjalnym Kongresie Żywego Różańca, który odbędzie się 07.03.2020 r. (sobota) w Radzyniu Podlaskim. Wyjazd o godz. 8.15. Koszt 50 zł w tym przejazd i obiad. Zgłoszenia przyjmuje o. Marek Długołęcki w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odprawiane są według następującego porządku: „Droga Krzyżowa” w piątki o godz. 17:15 i 19:00 dla młodzieży, kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w tej wieczornej Drodze Krzyżowej. „Godzinki o Męce Pańskiej” w niedziele o godz. 8:30, „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 17:30. Zachęcamy serdecznie wszystkich parafian do udziału w tych nabożeństwach.

9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Nicpon, Klimiuk i Furman z ul Leśnej. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w sobotę 7-go marca na godz. 8:00 rodziny: Kupisz, Pawluk i Czoboda z ul. Leśnej.

10. Dziękujemy Parafianom i Gościom za dzisiejsze ofiary na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU oraz za wszystkie oznaki życzliwości i dary na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.

11. W minionym tygodniu zmarł nasz Parafianin śp. Aleksander Oszust. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu wołając: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…