1 sierpnia 2021 roku

 1. Witamy serdecznie w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy do naszego sanktuarium na modlitwę i wieżę widokową. Kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.
 2. Dzisiejsza niedziela - adoracyjna. O godz. 10:30 w sali pod klasztorem konferencja dla narzeczonych. Po porannej Mszy św. różaniec, o godz. 11:00 medytacja maryjna, zaś po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli zasili fundusz remontowy kościoła i klasztoru.
 3. Dzisiejszą  niedzielą rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. W tradycji polskiej jest to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Biskupi apelują do nas o trzeźwość. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania. Na ołtarzu bł. Honorata jest wyłożona księga trzeźwości, gdzie można złożyć deklarację o abstynencji.
 4. Dziś po każdej Mszy Św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek z inicjatywy KEP, na rzecz poszkodowanych w nawałnicach i powodziach. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za dobrodusznie wsparcie tej inicjatywy. 
 5. Dziękujemy naszym Gościom i Parafianom za ofiary składane na remont ołtarza św. Antoniego, które składacie w zakrystii lub do skarbonek, a także na konto parafialne. Obecnie udało się zebrać już 10 tys. zł. Naszą wdzięczność okazujemy codzienną modlitwą za Dobrodziejów.
 6. 31-go lipca wyruszyła z Włodawy 41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zapraszamy naszych Gości i Parafian do duchowego udziału w pielgrzymce. Z tej racji w naszym sanktuarium w dniach 1-15 sierpnia o godz. 21.00 będziemy odprawiali czuwanie modlitewne połączone z apelem jasnogórskim. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 7. W poniedziałek 2-go sierpnia, przypada Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W naszym sanktuarium jest to uroczystość odpustowa. Słowo Boże wygłosi do nas ks. Dariusz Karbowiak. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. 2-go sierpnia (poniedziałek) w naszym sanktuarium rozpoczynamy 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do złożenia Aktu ofiarowania się Jezusowi przez ręce Maryi. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wstąpić w szeregi Duchowych Niewolników Maryi na Mszę św. o godz. 18.00 i na adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się po Eucharystii. Zapisy na rekolekcje przyjmuje o. Proboszcz.
 9. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek nabożeństwo o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00 w intencji nowych powołań. W pierwszy piątek nabożeństwo o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00. Nie będzie Mszy św. w Sobiborze Wsi o godz. 16.00.
 10. W piątek 6-go sierpnia obchodzimy w Kościele święto Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.
 11. W I sobotę miesiąca kolejne nabożeństwo fatimskie. O 17.30 medytacja maryjna, o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, różaniec, procesja maryjna wokół kościoła z lampionami. Zapraszamy do wspólnego uczczenia Niepokalanego Serca NMP. 
 12. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Kołomańskich, Mackiewicz i Brzezińskich  z ul. Leśnej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 7-go sierpnia o godz. 8.00 rodziny: Nicpon, Klimiuk i Furman  z ul. Leśnej.
 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę i do skarbonek na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Pragniemy odwdzięczyć się za Waszą życzliwość i ofiarność naszą codzienną modlitwą za dobrodziejów. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.
 14. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, 33-dniowe rekolekcje, nasze rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…