10 kwietnia 2022 roku

 1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę spowiedź w sanktuarium podczas porannej i wieczornej Mszy św.
 2. Dziś katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30 w salce pod klasztorem.                    
 3. Zapraszamy do naszego sanktuarium o godz. 17.30 na różaniec fatimski w intencji pokoju na Ukrainie. W tym tygodniu będziemy modlić się od poniedziałku do środy.
 4. We wtorek – 12-go kwietnia rozpoczynamy w naszym sanktuarium Wielką Nowennę do św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy przez dziewięć kolejnych wtorków na nabożeństwo o 17:30 i Mszę św. o 18:00. Intencje do św. Antoniego można składać na ołtarzu św. Patrona przed nabożeństwem. Zbierane ofiary będą przeznaczone na remont ołtarza bł. Honorata.                                                 
 5. Informujemy naszych Parafian, że udało nam się otrzymać dotację z MSWiA na ołtarz bł. Honorata w kwocie 70 tys. zł. Kosztorys opiewa na 175 tys. zł. Rada Parafialna podjęła wraz z proboszczem decyzje o podjęciu remontu, pomimo brakującej kwoty. Złożyliśmy drugi wniosek do MKiDzN, który opiewa na kwotę 87500 zł. 1-go czerwca będą wyniki. Jest bardzo możliwe, że dostaniemy pieniądze z drugiego źródła. Prosimy o modlitwę w intencji o pomyślność inwestycji, byśmy mogli cieszyć się kolejnym pięknym ołtarzem.
 6. Chorych, do których nie chodzimy co miesiąc w pierwsze piątki, a chcieliby przed Świętami przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. nawiedzimy w środę 13 kwietnia w godz. od 8:00 do 12:00.  Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po Mszy św. lub telefonicznie.
 7. Informujemy naszych Parafian i Gości, że prowadzimy zbiórkę na przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy, które uczą się w naszej szkole. Puszka, do której można wrzucać na ten cel jest wystawiona na ołtarzu bł. Honorata. Zachęcamy do wsparcia podjętej inicjatywy.  
 8. Dziękujemy naszym Parafianom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jeśli ktoś chce w ramach jałmużny wielkopostnej złożyć ofiarę to zapraszamy naszych Parafian do zakrystii. Można również wrzucać do skarbonek pod chórem organowym.
 9. WIELKI CZWARTEK – W naszym sanktuarium Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22:00. Spowiedź po wieczornej liturgii od 21:00 do 22:00.
 10. WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Spowiedź po wieczornej liturgii od 21:00 do 22:00. Ofiary składane przez wiernych są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lżejsze oraz wstrzemięźliwość od mięsa. W tym dniu również  rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego, odprawimy ją bezpośrednio po liturgii wielkopiątkowej. Adoracja Pana Jezusa w grobie przez całą noc według następującego porządku:                                 

Ul. Szkolna: godz. 21:30 – 23:00;

Ul. Nadbużańska (od nr 1 do Kościoła): 23:00 – 24:30;

Ul. Nadbużańska (od Kościoła do końca): godz. 24:30 – 2:00;

Ul. Leśna, O. Tomasza, Sikorskiego: godz. 2:00 – 3:30;

Ul. Kolejowa, Brzozowa, Strażacka: godz. 3:30 – 5:00;

Ul. Wesoła, Nowa: godz. 5:00 – 6:30;

Ul. Dąbrowskiego, Kochanowskiego: godz. 6:30 – 8:00;

 1. WIELKA SOBOTA - POŚWIĘCENIE POKARMÓW ŚWIĄTECZNYCH

•       Orchówek od godz. 9:00 do 13:00 (co pół godziny).

•       Żłobek Mały – godz. 9:00

•       Żłobek Duży – godz. 9:15

•       Sobibór Stacja – godz. 9:30

•       Wołczyny – godz. 9:45

•       Sobibór Wieś – godz. 10:00

•       Dubnik – godz. 10:15

Liturgia wielkosobotnia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00. Na liturgię przynosimy świece i gromadzimy się przed kościołem, jak również wodę w naczynku, która zostanie poświęcona podczas liturgii. Spowiedź w godz. 9:00 – 12:00. W te trzy dni Triduum Paschalnego, kościół będzie otwierany o godz. 7:00.

 1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Procesja i Msza święta rezurekcyjna o godz. 6:00. Zapraszamy do udziału i w procesji i Mszy św. wszystkich naszych Parafian i Gości. Msze św. w Orchówku w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6:00 rezurekcja, 11:30 i 18:00, w Sobiborze Wsi o 9:30, zaś w Sobiborze Stacji o godz. 11:00.
 2. Od Wielkiego Piątku będziemy przeżywać w Kościele nowennę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 modlitwy nowennowe i koronka do Bożego Miłosierdzia. Po koronce, od wtorku do soboty, w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego dodatkowa Msza św.  Będziemy prosić o miłosierdzie dla świata i pokój na Ukrainie. Zapraszamy do uczestnictwa.
 3. W tym tygodniu na sprzątanie naszego kościoła, następujące rodziny: Wojtaluk, Makarewicz, Sztuce z ul. Nadbużańskiej. Za ofiary wyrażamy naszą wdzięczność. 
 4. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za modlitwę i wsparcie finansowe naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego i opieki MBP oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.