10 stycznia 2020 roku

  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z Tradycją w Kościele przedłużamy śpiewanie kolęd do 2-go lutego, do tego też czasu możemy pozostawić nasze świąteczne dekoracje.
  2. 16-go stycznia 2021 roku, zapraszamy na spotkanie formacyjne dla wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi. W programie: Msza św. o godz. 18.00, następnie konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. 
  3. W niedzielę tj. 17-go stycznia po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Zapraszamy grupę II na spotkanie formacyjne. Pani katechetka poinformuje poszczególne rodziny o spotkaniu. 
  4. 24-go stycznia w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na naszej stronie internetowej w zakładce „bierzmowanie”.
  5. Pragniemy poinformować naszych Parafian o dorocznej wizycie duszpasterskiej. Jako kapłani pragniemy spotkać się z naszymi wiernymi. Jednak w tym roku z racji na pandemię udamy się do tych rodzin, które będą chciały zaprosić nas do sowich domów. Termin rozpoczęcia kolędy jest przewidziany na 18 stycznia br. (poniedziałek). Zależy to jednak od reżimu sanitarnego usankcjonowanego przez władze państwowe. Dlatego szczegółowe informacje dotyczące wizyty duszpasterskiej podamy w następną niedzielę podczas ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
  6. Przypominamy, że przy naszej szopce jest figurka anioła, który nie tylko się kłania, ale także mówi, a dokładniej dziękuje i śpiewa kolędy. Aniołek w czasie Mszy św. jest wyłączany. Zapraszamy do zobaczenia aniołka i posłuchania kolęd.
  7. Pragniemy serdecznie podziękować Parafianom i Dysponentom grobów na naszym cmentarzu parafialnym, którzy uiścili opłatę administracyjną za rok 2020. Dzięki Waszej ofiarności mogliśmy w dużej części pokryć koszty zrobienia alejek na cmentarzu.
  8. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Mackiewicz, Miazio i Kotlarek z ul. Wesołej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 16-go stycznia na godz. 8.00 rodziny:  Sosik, Reps i Karpińskich z ul. Wesołej.
  9. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za ofiary na potrzeby naszego kościoła sanktuaryjnego i klasztoru. Bóg zapłać za ofiary na konfesjonały zamykane. Niech Pan Wam hojnie błogosławi, a Matka Boża Pocieszenia wyprasza potrzebne łaski.