11 czerwca 2023 roku

 1. Witamy w naszej parafii o. Rafała Kwiatkowskiego OFMConv. z Niepokalanowa, który prowadzi Triduum przed odpustem ku czci św. Antoniego, a także panią Małgorzatę Myrcha-Kamińską, która opowie o Bractwie św. Antoniego.
 2. Dziękujemy Parafianom i Gościom za ofiary składane na rzecz remontu ołtarza.                         
 3. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.00 i na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.
 4. Przy naszym kościele powstał kiosk parafialny. Można w nim nabyć pamiątki związane z naszym sanktuarium. Ofiary będą przeznaczone na remont ołtarza MBP.
 5. 13-go czerwca, chcemy erygować Bractwo św. Antoniego z Padwy. Na stolikach z prasą są wyłożone deklaracje dotyczące wstąpienia do Bractwa św. Antoniego. Serdecznie zapraszamy.
 6. We wtorek 13-go czerwca, odpust ku czci św. Antoniego.  O godz. 9:00 Msza św. w intencji mieszkańców Orchówka. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo dzieci i młodzieży. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo i rozdanie wiernym chlebków św. Antoniego.  O godz. 11:30 – suma odpustowa. Na Mszy św. poświęcenie lilii i procesja eucharystyczna. Do udziału w procesji zapraszamy Strażaków i Orchowianki, Żywy Różaniec, Ministrantów, Młodzież i wszystkich, którzy pomogą uformować procesję. O godz. 18:00 Msza św. w intencji mieszkańców Włodawy, potem koncert zespołu wokalno - instrumentalnego "Con Passione"  i  Festyn ze św. Antonim - kuchnia regionalna i możliwość zakupienia pamiątek z sanktuarium. Szczegóły na plakacie i na naszej stronie internetowej oraz i facebookowej.
 7. W piątek 16-go czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 i 18:00.
 8. Zachęcamy do czytania prasy: Echa Katolickiego, w obecnym numerze jest artykuł o św. Antonim Padewskim z naszego sanktuarium.
 9. Nasza parafia organizuje tygodniowe półkolonie letnie dla dzieci z parafii, w wieku 6 - 12 lat, w dniach od 3 do 7 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej do 15 czerwca. Szczegóły na plakatach.                                                                                                        
 10. W czerwcu wieża widokowa jest otwarta w weekendy w godz. od 7.00 do 19.00. Obraz Matki Bożej będzie odsłonięty od godz. 7.00 do 19.00. Zapraszamy do modlitwy, na wieże widokową jak i do odwiedzania krypt pod kościołem, gdzie jest wystawa poświęcona bł. Honoratowi.  
 11. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Niedźwieckich i Poźniak. W tym tygodniu składają się rodziny: Dorosz, Biernackich i Masiukiewicz z ul. Dąbrowskiego.
 12. Dziękując za wszystkie ofiary, wszelką pomoc i życzliwość składamy wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa dobrego tygodnia w pracy, a udającym się na wakacje owocnego wypoczynku.
 13. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny oraz nas samych, prośmy o owoce uroczystości św. Antoniego, wołając: Pod Twoją obronę…