11 lipca 2021 roku

 1. Trwają wakacje, z tej racji witamy w naszej parafii wszystkich Gości. Tym, którzy rozpoczynają czas urlopu życzymy dobrego wypoczynku. Równocześnie zapraszamy do naszego sanktuarium na modlitwę przed oblicze naszej Matki oraz na wieżę widokową. Podczas wakacji kościół i wieża otwarte są codziennie, od godz. 6.30 do 19.00.
 2. Informujemy, że do renowacji został oddany ołtarz św. Antoniego. Koszt remontu to 150 tyś. zł. Otrzymana dotacja z MSWiA wynosi 100 tyś. zł. Pozostałą kwotę w wysokości 50 tyś. trzeba pokryć ze środków własnych. Ofiary na powyższy cel można składać w zakrystii lub do skarbonek, a także na konto parafialne, za które już teraz serdecznie dziękujemy. Obecnie udało się zebrać 2 tys. zł.
 3. W czwartek 15-go lipca swoje imieniny obchodzi nasz współbrat, br. Henryk Kosmala. Zapraszamy do sanktuarium na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Solenizanta. Prosimy również o modlitwę w Jego intencji.
 4. 15-go lipca tj. w czwartek w liturgii Kościoła obchodzimy Święto św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła. W piątek zaś 16-go lipca obchodzimy wspomnienie NMP z Góry Karmel. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę Św. o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Pocieszenia na nowennę przed odpustem Matki Bożej Pocieszenia w każdą sobotę. O godz. 17:30 nabożeństwo, o 18:00 Msza św. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii, lub do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową.
 6. W sobotę 17-go lipca, zapraszamy Parafian i Gości na „Wieczór z Maryją”, które poprowadzi wspólnota Duchowych Niewolników Maryi. W programie: Msza św. o 18.00, konferencja: Maryja – kobieta wymagając od siebie, adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.                                                                                                                               
 7. W naszym sanktuarium odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi. Przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w soboty. Spotkanie organizacyjne i zapisy na rekolekcje odbędą się w Niedzielę 25 lipca po Mszy św. o godz.11.30. Zapisy na rekolekcje prowadzone są także na stronie internetowej www.niewolnicyZmilosci.pl. Zapraszamy każdego, kto pragnie całkowicie oddać się Panu Jezusowi przez Maryję.
 8. Zarząd Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Orchówek, zaprasza na zebranie sprawozdawcze-wyborcze, które odbędzie się w niedzielę 18-go lipca o godz. 16.00 w świetlicy OSP Orchówek o godz. 16.00. Przypominamy o zachowaniu ostrożności w dobie panującej pandemii.
 9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinie Cenkała z ul. Szkolnej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 17-go lipca o godz. 8.00 rodziny: Straczuk, Mackiewicz i Dąbrowskich z ul. Leśnej.
 10. Dziękujemy Czcicielom Matki Bożej Pocieszenia, a więc Gościom i Parafianom, za ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Wyrażamy naszą wdzięczność za okazane dobro naszą modlitwą. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, owocnej pracy i miłego wypoczynku.
 11. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…