12 marca 2023 roku

 1. Dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o godz. 11.30 w Orchówku, odbędą się (odbyły się) wybory do Rady Parafialnej. Prosimy o przybycie i modlitwę w tej intencji.  
 2. Bóg zapłać za ofiary na renowację ołtarza głównego MBP i Aniołów na chórze kościelnym, które wpłynęły w minionym tygodniu. Koszt prac wynosi ponad pół miliona złotych. Ofiary można składać na konto parafialne, w zakrystii czy kancelarii parafialnej.
 3. Zachęcamy naszych Parafian i Sympatyków naszego sanktuarium do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Można to uczynić w zakrystii lub wrzucić do skarbonki wewnątrz kościoła, a także przelewem na konto parafialne. Pragniemy już teraz podziękować za złożone ofiary.
 4. Zapraszamy do zaangażowania w liturgię Słowa Bożego osoby chętne do czytania Słowa Bożego podczas Eucharystii. W celu zapewnienia porządku, na ołtarzu bł. Honorata został wyłożony kalendarz z datą i godziną Mszy św. Prosimy o zapisywanie się, podanie imienia i nazwiska wówczas będzie wiadomo o zajętych terminach. Wpisujemy się do czytania w niedzielę i dzień powszedni.
 5. Na stoliku można obok świec są specjalne torby przygotowane przez Caritas. Mogą posłużyć nam jako pomoc w przygotowaniu jałmużny wielkopostnej. Napełnione produktami żywnościowymi można je przynieść na furtę klasztorną bądź kancelarii parafialnej do Niedzieli Palmowej włącznie. W Wielki Poniedziałek zostaną przekazane rodzinom potrzebującym.
 6. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, w sobotę zaś o godz. 17.00. W Wielkim Poście w piątek i niedzielę modlimy się o godz. 16.30. Różaniec z rozważaniami w wyznaczone dni prowadzą poszczególne Koła Żywego Różańca.
 7. W następną niedzielę tj. 19-go marca o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz Msza św. o godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci.
 8. W następny poniedziałek 20-go marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Imieniny w tym dniu obchodzi nasz współbrat, o. Bogdan Filipiuk. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Solenizanta. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Bogdanie.
 9. W naszej Parafii organizujemy drogę krzyżową ulicami Orchówka, która odbędzie się 31-go marca. Przejdziemy ulicami: Szkolną, Leśną, Dąbrowskiego i Nadbużańską. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 19.00.
 10. Zapraszamy do nabywania BARANKÓW PASCHALNYCH na stół wielkanocny, kwota 10 zł oraz świec tzw. „PASCHALIKÓW”, kwota 20 zł, piramidek wielkanocnych, kwota 30 zł, które zostały wystawione przy ołtarzu bł. Honorata.
 11. Nabożeństwa wielkopostne: „Droga Krzyżowa” w piątki o godz. 17:15 i 19:00. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w obowiązkowo wieczornej Drodze Krzyżowej. W niedziele „Godzinki o Męce Pańskiej” o godz. 8:30 i „Gorzkie Żale” o godz. 17:15.
 12. Jest już nowy numer Echa Katolickiego. Czasopismo jest wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. W naszej Parafii za dwa tygodnie odbędą się doroczne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. prof. Adam Rybicki. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i Księdza, który je poprowadzi. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z SP w Orchówku, będą w dniach 20,22,23.03. Szczegółowe informacje zostaną podane w następną niedzielę.
 14. Wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Dobrodziejom, składamy serdeczne Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MBP owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.
 15. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła rodzinie:  Hładoniuk z ul. Szkolnej. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Fik, Kowalewskich, Lejnert z ul. Szkolnej.
 16. W tym tygodniu do domu Ojca odeszli śp. Julianna Kozdra, Antonia Lesiuk, Halina Brzozowska Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
 17. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas peregrynacji obrazu, czas zbliżających się rekolekcji wielkopostnych, naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców, rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…