13 grudnia 2020 roku

  1. Dziś przeżywamy już III Niedzielę Adwentu nazywaną GAUDETE. Zapraszamy, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, na godz. 6:35 i na Mszę św. zwaną „Roraty” o godz. 7:00. Prosimy przynieść lampiony.
  2. Jeśli ktoś nie ma jeszcze opłatka na wigilijny stół i kalendarza parafialnego, jest możliwość nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  3. Informujemy naszych Parafian i Gości, że w trosce o dobro naszego sanktuarium, złożyliśmy projekt do MSWiA o dofinansowanie remontu bocznego ołtarza św. Antoniego. Prosimy o modlitwę o pozytywne rozstrzygnięcie naszego wniosku.
  4. Od 16-go grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy modlić się podczas porannej i wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W następną niedzielę odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Zapraszamy II grupę na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w następną niedzielę 20-go grudnia po Mszy św. o godz. 9.00. Na Mszy św. o. godz. 9.00 zostaną poświęcone medaliki. Pani katechetka będzie się z każdą rodziną kontaktować. 
  6. W ostatnim tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Dziękujemy tym którzy brali w nich udział i skorzystali ze spowiedzi świętej. Zapraszamy wszystkich, aby pojednać się z Bogiem przed Świętami. Z tej racji informujemy naszych Parafian, że 21-go grudnia (poniedziałek) w godz. 15.00 – 18.30 będzie dodatkowa możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej dla tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, a pragną pojednać się z Bogiem w najbliższym czasie. Przypominamy również, że spowiadamy każdego dnia, podczas Mszy św. o 7.00 i 18.00.
  7. Jeśli w parafii, w waszych domach są chorzy, do których nie przychodzimy, co miesiąc z Komunią Świętą, a chcą przed Świętami przyjąć Sakramenty Święte, to prosimy o zgłoszenie do zakrystii adresu i telefonu. Tych chorych odwiedzimy w poniedziałek 21-go grudnia w godz. od 8:00 do 12:00.
  8. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła o. Markowi. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 19-go grudnia na godz. 8.00 rodziny: Wołos, Baran i Boguckich z ul. Dąbrowskiego 57, 62 i 64.
  9. Wszystkim, Parafianom i Gościom dziękujemy za okazywaną dobroć, modlitwę i dary materialne. Życzymy naszym Parafianom i Gościom opieki MBP oraz dobrego i owocnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
  10. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli: śp. Emil Celiński i Krystyna Kuźmińska. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...