13 sierpnia 2023 roku

 1. Witamy serdecznie w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy do naszego sanktuarium na modlitwę, wieżę widokową i do krypt, które są otwarte od 7:00 do 19:00.
 2. W minionym tygodniu w naszym sanktuarium odbył się Jarmark Kapucyński. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach i realizacji jarmarku. Mam tu na myśli Druhów Strażaków z OSP w Orchówku, oraz wszystkich ludzi dobrej woli. 
 3. W sanktuarium trwa renowacja głównego ołtarza MBP i Aniołów, a także organów na chórze kościelnym. Za niedługi czas, kolejna część ołtarza zostanie zdemontowana i poddana konserwacji. Do końca 2023 roku prace konserwacyjne zostaną ukończone i będziemy mogli cieszyć się odrestaurowanym pięknym ołtarzem. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Gościom i Parafianom za ofiary na powyższy cel.
 4. W poniedziałek 15-go sierpnia - Uroczystość WNMP i rocznica CUDU NAD WISŁĄ. W naszym sanktuarium Msze św. o godz. 9:00, o 11.30 i 18:00. W kaplicy w Sobiborze Wsi, Mszy św. nie będzie. Tego dnia święcimy zioła i kwiaty.
 5. Informujemy, że w Uroczystość WNMP, o godz. 8:00 wyruszymy z pielgrzymką pieszą na odpust do Sobiboru Stacji. Msza św. będzie o godz. 11:00. Zapraszamy do pielgrzymowania
 6. W związku z powodzią, która nawiedziła Słowenię, z inicjatywy ks. bpa Kazimierza Gurdy dn. 15 sierpnia została przewidziana zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych. Zachęcamy do wsparcia wzmiankowanej inicjatywy.
 7. W sobotę 19-go sierpnia, zapraszamy na Wielką Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17.00 różaniec, o 17:30 nabożeństwo, o 18:00 Msza św. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii, lub do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową.
 8. Zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 20.30, połączone z apelem jasnogórskim. Ostatnie odbędzie się 14-go sierpnia.
 9. Przy naszym kościele działa kiosk parafialny. Zapraszamy do nabycia pamiątek związanych z naszym sanktuarium. Ofiary są przeznaczone na remont ołtarza MBP.
 10. Zapraszamy do sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30. w sobotę zaś o 17.00, a także w soboty sierpnia, na Mszę św. o 7.00 z oprawą muzyczną i kazaniem.
 11. Już niedługo będziemy przeżywali odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Pragnę przypomnieć i poprosić o uporządkowanie grobów swoich bliskich na naszym cmentarzu oraz o skrupulatną segregację śmieci. Pamiętajmy też o udekorowaniu naszych domów i posesji na czas wspólnego świętowania. 25-go sierpnia o 17.30 wypominki za zmarłych na cmentarzu, i Msza św. o 18.00. 26-go sierpnia, w sobotę o 18.00 Msza św. i procesja różańcowa, w niedzielę Msza o 9.00, o 11.30 suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Suchodolskiego, i Msza  św. o 18.00. Słowo Boże wygłosi do nas ks. Adam Patejuk-proboszcz ze Sławatycz. Po Mszy wieczorowej koncert Magdy Steczkowskiej – moje wspomnienia o św. Janie Pawle II.   
 12. Informujemy naszych Gości i Parafian, że 8-go września, będziemy przeżywać uroczystość związaną z 100-tą rocznicą ponownego poświecenia naszego kościoła parafialnego, poprzedzoną Triduum przygotowawczym 5-7 września, podczas którego będziemy rozważać chrzest, bierzmowanie i eucharystię. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
 13. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Józefczuk, Zientek i Baran. W tym tygodniu składają się rodziny:  Głogowskich, Soroka, Grabowicz  z ul. Nadbużańskiej.
 14. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: - Agata Bogucka, panna par. pw. Św. Stanisława B.M. w Czyżewie i Arkadiusz Mielniczuk,  kawaler, par. tutejsza. Zapowiedź II. Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, winien zgłosić je do kancelarii parafialnej.  
 15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.                                      
 16. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszych Gości, Dobrodziejów, naszą parafię, wołając: Pod Twoją obronę…