14 mara 2021 roku

 1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Kazimierz Śnieg. Dodam, że we wtorek, będziemy mogli swoim darem serca wesprzeć Ojca Rekolekcjonistę składając ofiary na rzecz klasztoru w którym pracuje.
 2. Dziś Msze Święte z nauką ogólną: w Orchówku o godz. 9:00, 11:30 i 18:00; w Sobiborze Wsi o 14:20; w Sobiborze Stacji o 15:30. W poniedziałek i wtorek Msze Święte z nauką: w Orchówku o godz. 9:00 i 18:00; w Sobiborze Stacji o 15:30; w Sobiborze Wsi o 16:40. W poniedziałek i wtorek, rekolekcje dla dzieci z naszej szkoły, które poprowadzi o. Marek Długołęcki. Msza św. z nauka rekolekcyjną o godz. 16.30. Na rekolekcje dla dzieci przychodzą klasy 1-7. Bierzmowani, czyli 8 klasa i szkoła średnia przychodzą na rekolekcje dla dorosłych. Plan rekolekcji wisi w gablocie przed kościołem (kaplicą) i jest zamieszczony na naszej stronie internetowej oraz facebookowej.
 3. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania w rekolekcje, będą zaproszeni księża. Dlatego, kto może niech w czasie rekolekcji pojedna się Bogiem przez spowiedź świętą. Prosimy, abyście zachęcili swoich bliskich, domowników, do tego aby skorzystali z daru rekolekcji, modlitwy, i słuchania Bożego Słowa.
 4. Zachęcamy naszych Parafian do składania ofiar w zakrystii na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy już dziś wszystkim za złożone ofiary.
 5. 20-go marca 2021 roku, zapraszamy Parafian i Sympatyków na „Wieczór z Maryją”, które poprowadzi wspólnota Duchowych Niewolników Maryi. W programie: Msza św. o 18.00, konferencja: Maryja - kobieta sukcesu, adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.
 6. 21-go marca w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
 7. W następną niedzielę tj. 21-go lutego po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Zapraszamy grupę II na spotkanie formacyjne. Prosimy o przybycie obojga rodziców.
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele: w niedziele Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8:30 i Gorzkie Żale o godz. 17:30, w piątki Droga Krzyżowa o 17:15 i o 19:00.
 9. Zapraszamy do nabywania BARANKÓW PASCHALNYCH na stół wielkanocny, kwota 5 zł oraz świec tzw. „Paschalików”, kwota 20 zł, i skarbonek wielkopostnych które zostały wystawione na ołtarzu św. Antoniego.
 10.  Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Nahuluk i Trzcińskich z ul. Kolejowej. Na sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 20-go marca na godz. 8.00 rodziny: Wałeckich i Krzyżanowskich i Grzeszczuk z ul. Kolejowej 15, 17 i 18.
 11. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła sanktuaryjnego i klasztoru. Podziękowania kierujemy do Parafian, Gości, Sympatyków oraz Dobrodziejów. Na czas rekolekcji wielkopostnych życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżycia ćwiczeń duchowych.
 12. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli śp. Mirosław Suproniuk i Ewa Ziętek. Polecajmy ich duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...
 13. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, nasze rekolekcje wielkopostne i Kaznodzieję oraz nasze intencje i nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…