15 października 2023 roku

 1. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia!”. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. W związku z zakończonym remontem organów w naszej parafii, dziś o godz. 12.30, odbędzie się (odbył się) koncert organowy, w wykonaniu p. Barbary Grontkowskiej – organy i p. Małgorzaty Grytczuk –  śpiew.
 3. Trwa miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę, na godz. 17:30, w sobotę na 17.00.
 4. Dziękujemy naszym Gościom i Parafianom za ofiary na ołtarz MBP. Naszą codzienną modlitwą wyrażamy naszą wdzięczność Ofiarodawcom i Dobrodziejom.
 5. Zapraszamy naszych Gości i Parafian do nabycia kawy kapucyńskiej, krówek i balsamu kapucyńskiego, które znajdują się w naszym sklepiku parafialnym. Zebrane ofiary będą przeznaczone na cele remontowe kościoła.
 6. W dniu dzisiejszym odbywają się wybory oraz referendum. W związku z tym, według KEP obowiązkiem sumienia katolika jest pójście do urny wyborczej i oddanie głosu na osobę, która wyznaje wartości chrześcijańskie i posiada poglądy katolickie. Obowiązek wyborczy wymaga zatem odpowiedzialnych decyzji w oparciu o zasady ładu moralnego.
 7. Za tydzień odbędzie się wizytacja naszej parafii, której dokona bp Kazimierz Gurda. W programie wizytacji: o 9.00 przywitanie biskupa i Msza św., o 10.30 spotkanie z grupami parafialnymi, o 11.00 wspólna modlitwa na cmentarzu z biskupem, o 11.30 Msza św. z aktem zawierzenia się WDNM, o 14.00 – spotkanie z Radą Parafialną, o 15.00 spotkanie z nauczycielami. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 8. W ramach 33-dniowych rekolekcji odbędzie się czwartek: o 17.30 różaniec, Msza św. z przekazaniem aktu zawierzenia i próba liturgiczna. W piątek, o 17.30 różaniec, Msza św., i droga krzyżowa, w sobotę 17.00 różaniec, nabożeństwo do MBP, Msza św. i nabożeństwo przebłagalne. W niedzielę spotkanie w salce o 11.00, o 11.30 Msza św. z aktem zawierzenia.
 9. W środę 18-go października przypada Święto św. Łukasza, Ewangelisty. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz Minister Prowincjalny, o. Łukasz Woźniak. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.  
 10. W naszej parafii organizujemy „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się w sobotę 28 października w godzinach od 15.00 do 19.00, dla dzieci od 5 do 12 lat. W programie: wspólne śpiewanie, gry i zabawy dla dzieci oraz wspólny posiłek w postaci pizzy.  Zapisy u w zakrystii. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
 11. Informujemy, że od niedzieli czyli 29-go października, będzie nowa księga intencji mszalnych na 2024 rok. Zapraszamy naszych Parafian i Gości do zapisywania intencji i rezerwacji Mszy św., także gregoriańskich.                                                                                                      
 12. Zachęcamy do czytania Echa Katolickiego, w celu pogłębienia wiedzy religijnej.
 13. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, zatroszczmy się o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych. Prosimy o dokładną segregację śmieci. Za dotychczasową współpracę serdecznie dziękujemy. W związku z powyższym informujemy, że prace remontowo-kamieniarskie na naszym cmentarzu można prowadzić do 21-go października.
 14. Zbliża się miesiąc listopad, który w Kościele jest poświęcony modlitwie za zmarłych. Na ławkach zostały wyłożone kartki wypominkowe, które po czytelnym wypełnieniu składamy w kopercie na tacę lub w zakrystii. Prosimy również wpisać datę wyczytania zmarłych. W listopadzie o 17:30 różaniec i za zmarłych, a o 18:00 Msza św. w ich intencji.
 15. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Szmidt, Korneluk, Korneluk. W tym tygodniu składają się rodziny: Czelej, Paciuk (Seniorzy), Paciuk (Juniorzy) z ul. Nadbużańskiej.
 16. Składamy wyrazy wdzięczności za ofiary na rzecz naszego kościoła, ołtarza MBP i klasztoru. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom pragniemy życzyć opieki naszej Matki Pocieszenia oraz błogosławionego tygodnia.
 17. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą Parafię, Dobrodziejów, rekolektantów 33-dniowych ćwiczeń duchowych, nasze rodziny, oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…