16 kwietnia 2023 roku

 1. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia. Zapraszamy o godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Taca z tej niedzieli będzie przekazana na potrzeby CARITAS DIECEZJI SIEDLECKIEJ.
 2. Dziś 40-tą rocznicę święceń kapłańskich obchodzi o. Bogdan Filipiuk. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i opieki MBP potrzebnych do pełnienia posługi kapłańskiej.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za Ofiary na ołtarz MBP i Anioły. Dziękujemy za wsparcie finansowe wszystkim Parafianom i Gościom, którzy troszczą się o piękno naszego sanktuarium. Ofiary można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem na konto parafialne.
 4. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, we wtorek i sobotę zaś o godz. 17.00. Różaniec z rozważaniami prowadzą poszczególne Koła Żywego Różańca.
 5. Trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. We wtorek 18-go kwietnia kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, o godz. 18:00 Msza św. Intencje można składać na ołtarzu św. Patrona lub w zakrystii, jak również przez naszą stronę internetową. Zbierane ofiary będą przeznaczone na remont ołtarza MBP. 
 6. Zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się 18-go kwietnia, o godz. 19.00 w sali pod klasztorem. Proszę o zarezerwowanie czasu i przybycie. Będziemy omawiać ważne sprawy duszpasterskie i inwestycyjne naszej parafii.
 7. W następną niedzielę o godz. 10.30, odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O godz. 11.30 Msza św. z kazaniem dla dzieci.
 8. Nasza parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę w dniach 20 - 21 maja (sobota-niedziela). W programie dzień 1: zwiedzanie Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej – Przeworsk – Krasnobród–Zakwaterowanie w hotelu. Dzień 2: zwiedzanie kościoła w Trzęsinach – Sanktuarium w Radecznicy – Zamość - powrót do Orchówka. Koszt: 500 zł. Zapisy w Zakrystii, kancelarii parafialnej i telefonicznie. Szczegóły na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 9. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Samojluk, Koszeluk, Baran z ul. Leśnej. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Koprowskich, Kołomańskich, Furman z ul. Leśnej.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium za wsparcie duchowe i finansowe kościoła i klasztoru. Życzymy wszystkim wielu łask Bożych płynących od Zmartwychwstałego Pana oraz owocnego przeżycia Niedzieli Miłosierdzia.
 11. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszych Jubilatów, naszą parafię, powołanych do kapłaństwa i zakonów nasze rodziny, młodzież oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…