16 lipca 2023 roku

 1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości. Zapraszamy do naszego sanktuarium na modlitwę przed oblicze naszej Matki oraz na wieżę widokową, a także do zwiedzania krypt pod kościołem, które są otwarte są codziennie, od godz. 6.30 do 19.00.
 2. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za Ofiary na remont ołtarza MBP i Aniołów. Ofiary można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy na konto parafialne.
 3. Przy naszym kościele powstał kiosk parafialny. Można w nim nabyć pamiątki związane z naszym sanktuarium. Ofiary są przeznaczone na remont ołtarza MBP.   
 4. Zapraszamy do sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30. w sobotę zaś o 17.00, a także w soboty lipca i sierpnia, na Mszę św. o 7.00 z oprawą muzyczną i kazaniem.
 5. W naszym sanktuarium trwa Wielka Nowenna do MBP, która przygotuje nas do owocnego przeżycia uroczystości odpustowych i uroczystości wrześniowych związanych z 100 rocznicą ponownego poświecenia naszego kościoła. Tematyką jest Maryja i Kościół. Zapraszamy w każdą sobotę na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem maryjnym.
 6. Dziś w naszym sanktuarium odbędzie się Festiwal Pieśni Maryjnych. Wystąpią schole parafialne, soliści i zaproszeni artyści. Po koncercie zapraszamy na grilla parafialnego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy do uczestnictwa.     
 7. Informujemy, że w naszej parafii powstało tzw. pole nadziei z inicjatywy Pani Poseł Anny Dąbrowskiej - Banaszek. Zasadziliśmy lawendę, której kwiat będzie rozprowadzany na rzecz hospicjum we Włodawie. Dziś podczas parafialnego grilla będzie można wesprzeć to dzieło.   
 8. W wtorek 25-go lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła, oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej racji 23-go lipca, w niedzielę po Mszy św. poświęcimy pojazdy stojące wokół kościoła. Przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
 9. Informujemy naszych Parafian i Gości, że w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień), Msza św. w sobotę o godz. 7.00, będzie z oprawą muzyczną i homilią. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest rozłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego Sanktuarium. Zachęcamy do czytania.
 11. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Żurawskich, Daniluk, Polak. W tym tygodniu składają się rodziny: Skowrońskich, Stupnickich i Oleś z ul. Dąbrowskiego.
 12. Dziękujemy Gościom i Parafianom, za ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Wyrażamy naszą wdzięczność za okazane dobro naszą modlitwą. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, owocnej pracy i miłego wypoczynku.
 13. W tym tygodniu odszedł do domu Ojca śp. Aleksander Filipczuk. Polecajmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….