17 kwietnia 2021 roku

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie liturgii podczas Triduum Paschalnego. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, życzenia wielkanocne i dary na nasz wspólnotowy stół oraz za wszelkie dobro, którego od was doświadczamy.
 2. Jutro drugi dzień Świąt - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze św. w naszym sanktuarium i kaplicach będą odprawiane według porządku niedzielnego.                                                           
 3. Z racji na oktawę Wielkiej Nocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Informujemy naszych Parafian, że udało nam się otrzymać dotację z MSWiA na ołtarz bł. Honorata w kwocie 70 tys. zł.  Mając określoną kwotę, rozpoczynamy zbiórkę na renowację ołtarza. Ofiary na powyższy cel, można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem bankowym na konto parafialne, za które już teraz serdecznie dziękujemy. Prosimy o modlitwę w intencji o pomyślność inwestycji, byśmy mogli cieszyć się kolejnym pięknym ołtarzem.                                                        
 5. Trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy codziennie na godz. 15:00 do naszej świątyni na wspólną modlitwę. Po koronce, od wtorku do soboty, w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego dodatkowa Msza św. Będziemy prosić o miłosierdzie dla świata i o pokój na Ukrainie. W przyszłą niedzielę - będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia (niedziela). Kolekta z tej niedzieli będzie przekazana na potrzeby CARITAS DIECEZJI SIEDLECKIEJ. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Wszystkich serdecznie zapraszamy, by uwielbić miłosiernego Boga.
 6. We wtorek – 19-go kwietnia, kolejny raz będziemy przeżywać w naszym sanktuarium Wielką Nowennę do św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy naszych Parafian i Gości na nabożeństwo o 17:30 i Mszę św. o 18:00. Intencje do św. Antoniego można składać na ołtarzu św. Patrona przed nabożeństwem, jak również zamawiać drogą elektroniczną przez naszą stronę internetową.               
 7. W następną niedzielę tj. 24-go kwietnia o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz Msza św. o godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci.
 8. 24-go kwietnia niedzielę tj. niedziela odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tematyce wielkanocnej dla dzieci i młodzieży ze SP w Orchówku. Nagrody i wyróżnienia będą rozdawane w kościele.
 9. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinom: wojtaluk i Makarewicz z ul. Nadbużańskiej. W tym tygodniu na sprzątanie naszego kościoła składają się następujące rodziny: Kratiuk, Dybczyńskich, Tajer z ul. Nadbużańskiej. Za ofiary wyrażamy naszą wdzięczność.
 10. Dziękujemy naszym Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium za wsparcie duchowe i finansowe kościoła i klasztoru, które składacie na tacę i nasze konto parafialne. Życzymy wszystkim wielu łask Bożych płynących od Zmartwychwstałego Pana oraz pięknego i owocnego przeżycia czasu Wielkanocy.
 11. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą Parafię, nasze rodziny i nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…