18 czerwca 2023roku

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie odpustu ku czci św. Antoniego oraz w pomoc przy procesji eucharystycznej. Dziękuję Braciom o. Piotrowi i br. Władysławowi za wszelką pracę i pomoc. Bóg zapłać Paniom, które przygotowały dania do kuchni regionalnej i wszystkim za uczestnictwo.
 2. Dzisiejszej niedzieli odbywa się zbiórka ofiar do puszek na KUL. Zachęcamy do wsparcia.
 3. Informujemy naszych Parafian i Gości o trwaniu prac przy ołtarzu MBP i Aniołach oraz przy organach z chóru kościelnego w naszym kościele. Obecnie zostały przeprowadzone badania i anioły oraz część ołtarza zostały poddane dezynsekcji. Dziękujemy Parafianom i Gościom za ofiary składane na rzecz remontu ołtarza.
 4. Informujemy, że 22 czerwca o godz. 18.15, w programie „Zdarzenia”  na antenie TVP 3 Lublin, zostanie wyemitowany reportaż o naszym orchowskim sanktuarium. Zachęcamy do obejrzenia.                    
 5. 23-go czerwca (piątek) o godz. 8.00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za kolejny rok szkolny z prośbą o bł. Boże dla grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz uczniów ze SP w Orchówku. Zapraszamy wszystkich do sanktuarium na wspólną modlitwę.
 6. 24-go czerwca (sobota) obchodzimy w Kościele Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
 7. Przy naszym kościele powstał kiosk parafialny. Można w nim nabyć pamiątki związane z naszym sanktuarium. Ofiary są przeznaczone na remont ołtarza MBP.
 8. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.00 i na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.
 9. Od 24-go czerwca (sobota) rozpoczną się wakacje. Zatem informujemy, że nasze sanktuarium będzie otwarte codziennie w dni powszednie od 6:30 do 19:00. Obraz Matki Bożej jest odsłonięty od godz. 7:00 do 19:00. Wieża widokowa, jest czynna codziennie od 7.00 do 19.00 oraz krypty pod kościołem, gdzie jest wystawa poświęcona bł. Honoratowi - kapucynowi.  
 10. Nasza parafia organizuje tygodniowe półkolonie letnie dla dzieci w wieku 6 - 12 lat, w dniach od 3 do 7 lipca. Informujemy, że lista dzieci chętnych została już zamknięta.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stolikach z prasą są: Echo Katolickie, Rycerz Niepokalanej, Wzrastanie, Posłaniec św. Antoniego.
 12. W czerwcu wieża widokowa jest otwarta w weekendy w godz. od 7.00 do 19.00. Obraz Matki Bożej będzie odsłonięty od godz. 7.00 do 19.00. Zapraszamy do modlitwy, na wieże widokową jak i do odwiedzania krypt pod kościołem, gdzie jest wystawa poświęcona bł. Honoratowi.  
 13. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Dorosz, Grajczyk, Nowak i Masiukiewicz.  W tym tygodniu składają się rodziny: Jabłońskich, Budzyńskich i Masiukiewiczz ul. Dąbrowskiego.
 14. Dziękując za wszystkie ofiary, wszelką pomoc i życzliwość składamy wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa dobrego tygodnia w pracy, a udającym się na wakacje owocnego wypoczynku.
 15. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, młodzież, dzieci oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…