19 czerwca 2022 roku

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie odpustu ku czci św. Antoniego oraz w pomoc przy procesji eucharystycznej. Bóg zapłać Paniom z koła Gospodyń Wiejskich z Orchówka, za upieczenie ciast na kiermasz i ich dystrybucję.
 2. Dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o. godz. 11.30 w kościele, odbędzie się (odbyło się) spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. Informujemy naszych Parafian i Gości, że przy ołtarzu bł. Honorata są prowadzone prace renowacyjne. Do końca miesiąca czerwca planujemy umalować wnękę ołtarzową, w lipcu zaś podjąć prace związane ze zrobieniem parkietu pod ołtarz. Serdecznie dziękujemy Parafianom i Gościom za ofiary składane na rzecz remontu ołtarza.
 4. 23-go czerwca (czwartek) obchodzimy w Kościele Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
 5. W piątek 24-go czerwca br. będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do kościoła parafialnego na Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Z racji na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.
 6. 24-go czerwca (piątek) o godz. 8.00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za kolejny rok szkolny z prośbą o bł. Boże dla grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz uczniów ze SP w Orchówku. Zapraszamy nauczycieli, wszystkich pracowników, uczniów i rodziców do sanktuarium na wspólną modlitwę.
 7. W sobotę 25-go czerwca w liturgii Kościoła przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy do naszego sanktuarium na Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.
 8. Informujemy naszych Parafian i Gości, że o. Grzegorz Gutek decyzją o. Prowincjała z dniem 1-go lipca został przeznaczony do naszego domu w Lublinie na Krakowskim Przedmieściu. W związku z powyższym zapraszamy na Mszę św. dziękczynną, którą odprawi 26-go czerwca o godz. 11.30 w naszym sanktuarium.
 9. Od 24-go czerwca (piątek) rozpoczną się wakacje. Zatem informujemy, że nasze sanktuarium będzie otwarte codziennie w dni powszednie od 6:30 do 19:00. Obraz Matki Bożej jest odsłaniany na Mszy św. o godz. 7:00, a zasłaniany po Mszy o godz. 18:00. Zapraszamy na modlitwę, a także na wieżę widokową, która będzie otwierana codziennie od 7.00 do 19.00.
 10. Zarząd Spółki dla zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Orchówek, na walne zebranie udziałowców, które odbędzie się 26-go czerwca o godz. 15.00. Tematem zebrania będzie sprawozdanie finansowe, udzielenie absolutorium, i przyjęcie planu finansowego oraz gospodarczego.
 11. W następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na KUL.  
 12. Trawa miesiąc czerwiec w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo o godz. 17:30 do naszego sanktuarium. 
 13. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.00.
 14. W tym tygodniu na sprzątanie naszego kościoła składają się następujące rodziny: Stolarskich, Stolarskich, Kunz (Seniorzy) z ul. Nadbużańskiej.
 15. Dziękując za wszystkie ofiary, wszelką pomoc i życzliwość składamy wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa dobrego tygodnia w pracy, a udającym się na wakacje owocnego wypoczynku.
 16. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…