19 grudnia 2021 roku

 1. Dziś ostatnia IV niedziela adwentu. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 (odbył się) w naszym sanktuarium obrzęd przyjęcia kandydata do grona ministrantów. Wyrażamy naszą radość z naszego nowego ministranta i prosimy o modlitwę w jego intencji.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się katecheza ewangelizacyjna dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. Dzisiejszej niedzieli odbędzie się (odbyło się) rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli tak liczny udział w konkursie. Bóg zapłać p. Małgorzacie Sakowicz za zaangażowanie i przygotowanie.
 4. W naszym kościele jest jeszcze okazja, by nabyć świece CARITAS na stół wigilijny w ramach dorocznej akcji WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Pozostały jeszcze świece po 15 zł. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 5. Jeśli w parafii, w waszych domach są chorzy, do których nie przychodzimy, co miesiąc z Komunią Świętą, a chcą przed Świętami przyjąć Sakramenty Święte, to prosimy o zgłoszenie do zakrystii adresu i telefonu. Tych chorych odwiedzimy w poniedziałek, 20-go grudnia w godz. od 8:00 do 12:00.
 6. Na stoliku w kruchcie kościoła są wyłożone bombki choinkowe wykonane przez                            o. Grzegorza. Zapraszamy do nabywania ozdób bożonarodzeniowych.
 7. W środę 22-go grudnia zapraszamy na Mszę św. roratnią z kazaniem dla dzieci o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału rodziców i najmłodszych parafian.
 8. W piątek 24-go grudnia Wigilia Bożego Narodzenia, podczas której należy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na stole wigilijnym nie powinno być również alkoholu. Pamiętajmy o modlitwie i przeczytaniu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Zachęcamy do zachowania Tradycji tego szczególnego dnia.  W dzień Wigilii Bożego Narodzenia, Pasterka w naszym sanktuarium i kaplicach o godz. 24.00. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę.                                                                
 9. Pragniemy serdecznie podziękować Parafianom i Dysponentom grobów na naszym cmentarzu parafialnym za wpłacanie ofiar w postaci opłaty administracyjnej, która wynosi 30 zł za rok, zgodnie z naszym regulaminem. Prosimy o regulowanie powyższych opłat, najlepiej do końca roku kalendarzowego.                                                                                          
 10. Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej, która rozpocznie się 3-go stycznia. Jako duszpasterze dostrzegamy potrzebę, aby spotkać się z naszymi parafianami. Z racji na trwającą epidemię koronawirusa udamy się do tylko do tych rodzin, które będą chciały zaprosić nas do sowich domów. Ofiary z kolędy będą przeznaczone na remont obudowy organ. Harmonogram wizyty zostanie podany w następną niedzielę.
 11. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinie: Stupnickich z ul. Dąbrowskiego. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Polak, Daniluk, Żurawskich z ul. Dąbrowskiego. Za ofiary i życzliwość wyrażamy naszą wdzięczność.   
 12. Bóg zapłać kierujemy do Wszystkich, którzy wspierają nas modlitwami i ofiarami materialnymi. Jesteśmy wdzięczni za dary, którymi się z nami dzielicie na stół wigilijny i za wszelkie dobro, które w tym szczególnym czasie dzięki Waszej dobroci staje się naszym udziałem. Niech Bóg wszystkim hojnie błogosławi. Życzymy Wam dobrej, pełnej miłości i pokoju atmosfery podczas Świąt Bożego Narodzenia.