19 marca 2023 roku

 1. Minionej niedzieli odbyły się wybory do Rady Parafialnej, które wyłoniły nowych jej członków. Gratulujemy wybranym i prosimy o modlitwę w ich intencji. Spotkanie nowo wybranej Rady Parafialnej zostało zaplanowane na miesiąc kwiecień.
 2. Dziękując za wszelką życzliwość i wsparcie duchowe, pragniemy poinformować  naszych Parafian i Gości, że otrzymaliśmy dotację z MKiDZN na remont a zarazem konserwację organów kościelnych w kwocie 184 tys. zł, które wyremontujemy w bieżącym roku.
 3. Bóg zapłać za ofiary na renowację ołtarza głównego MBP i Aniołów na chórze kościelnym. Koszt prac wynosi ponad pół miliona złotych. Ofiary można składać na konto parafialne, w zakrystii czy kancelarii parafialnej.
 4. Z racji na opinie wiernych i sympatyków naszego sanktuarium, co do tzw. starych ławek zostało ustalone z Radą Parafialną wykonanie nowych dopasowanych do stylu barokowego kościoła. Pierwsze dwie już zostały zrobione. Kolejne partie będą pojawiały się sukcesywnie. Dziękujemy naszym dobrodziejom za sfinansowanie wzmiankowanej inwestycji.  
 5. Zachęcamy naszych Parafian do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy już dziś wszystkim za złożone ofiary.
 6. W poniedziałek 20-go marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Imieniny w tym dniu obchodzi nasz współbrat, o. Bogdan Filipiuk. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Solenizanta. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Bogdanie.
 7. W sobotę 25-go marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego –  Patronalne Święto Duchowych Niewolników Maryi. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 9.00 i 18.00.
 8. W naszej Parafii za tydzień rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Msze św. z nauką ogólną w niedziele: w Orchówku o godz. 9:00, 11:30 i 18:00; w Sobiborze Wsi o 14:30, w Sobiborze Stacji o 16:00. Rekolekcje wygłosi ks. prof. Adam Rybicki. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z SP w Orchówku, odbędą się w dniach 20,22,23.03., które poprowadzi ks. Tomasz Cabaj. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. Program rekolekcji został zamieszczony w gablocie przed kościołem, na naszej stronie internetowej oraz facebookowej.
 9. Na stoliku obok świec są specjalne torby przygotowane przez Caritas. Mogą posłużyć nam jako pomoc w przygotowaniu jałmużny wielkopostnej. Napełnione produktami żywnościowymi można je przynieść na furtę klasztorną do Niedzieli Palmowej włącznie. W Wielki Poniedziałek zostaną przekazane rodzinom potrzebującym.
 10. Zachęcamy do nabywania BARANKÓW PASCHALNYCH, kwota 10 zł oraz tzw. „PASCHALIKÓW”, kwota 20 zł, piramidek wielkanocnych, kwota 30 zł, które zostały wystawione przy ołtarzu bł. Honorata.
 11. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, w sobotę zaś o godz. 17.00. W Wielkim Poście w piątek i niedzielę modlimy się o godz. 16.30. Różaniec z rozważaniami w wyznaczone dni prowadzą poszczególne Koła Żywego Różańca.
 12. W naszej Parafii organizujemy drogę krzyżową ulicami Orchówka, która odbędzie się 31-go marca. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 19.00.
 13. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce od 1 do 13 kwietnia, do godz. 15.00. Miejsce składowania sprzętu zostanie podane. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy. Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w to dzieło.
 14. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele: w niedziele Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8:30 i Gorzkie Żale o godz. 17:15, w piątki Droga Krzyżowa o 17:15 i o 19:00.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Czasopismo Echo Katolickie jest wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 16. Bardzo dziękujemy rodzinom wpłacającym na sprzątanie kościoła: Fik i Kowalewskich. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Czoboda, Jurek i Pacek z ul. Szkolnej.
 17. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła sanktuaryjnego, klasztoru oraz do Bożego grobu. Podziękowania kierujemy do Parafian i Sympatyków oraz naszych Dobrodziejów. Życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżycia ćwiczeń duchowych.                                                                                                      
 18. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas peregrynacji obrazu, czas zbliżających się rekolekcji wielkopostnych, naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców, rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…