2 kwietnia 2023 roku

 1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę spowiedź w sanktuarium podczas porannej i wieczornej Mszy św.
 2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy św. o 9:00 adoracja i różaniec. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zbierane ofiary będą przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru.
 3. Dzisiejszej niedzieli na Mszy św. o godz. 11.30 jeden z naszych ministrantów Kacper Gryciak zostanie ustanowiony lektorem. 
 4. Nasza parafia organizuje dwudniową autokarową pielgrzymkę w dniach 20 - 21 maja (sobota-niedziela). W programie dzień 1: zwiedzanie Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej – Przeworsk –Krasnobród–Zakwaterowanie w hotelu. Dzień 1: zwiedzanie kościoła w Trzęsinach – Sanktuarium w Radecznicy – Zamość - powrót do Orchówka. Koszt: 500 zł. Zapisy w Zakrystii, kancelarii parafialnej i telefonicznie. Szczegóły na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 5. W ostatnim tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Dziękujemy tym, którzy brali w nich udział, skorzystali  ze spowiedzi świętej, wspierali swoją modlitwą i różnymi darami na nasz rekolekcyjny stół.  
 6. W miniony piątek odbyła się w naszej parafii droga krzyżowa ulicami Orchówka. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie oraz wszystkim uczestniczącym.
 7. Dziękujemy naszym Parafianom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jeśli ktoś chce w ramach jałmużny wielkopostnej złożyć ofiarę to zapraszamy naszych Parafian do zakrystii.
 8. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, w sobotę zaś o godz. 17.00. Wielki Czwartek i Wielki Piątek różaniec o 17.30. W sobotę nie będzie różańca.
 9. Chorych, do których chodzimy co miesiąc w pierwsze piątki, jak również Ci, którzy chcieliby przed Świętami przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. nawiedzimy w środę 5 kwietnia w godz. od 8:00 do 12:00.  Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po Mszy św. lub telefonicznie.
 10. WIELKI CZWARTEK – W naszym sanktuarium Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22:00. Spowiedź po wieczornej liturgii od 21:00 do 22:00.
 11. WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Spowiedź po wieczornej liturgii od 21:00 do 22:00. Ofiary składane przez wiernych są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lżejsze oraz wstrzemięźliwość od mięsa. W tym dniu również rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego, odprawimy ją bezpośrednio po liturgii wielkopiątkowej. Adoracja Pana Jezusa w grobie przez całą noc według następującego porządku:                                  

Ul. Szkolna: godz. 21:30 – 23:00;

Ul. Nadbużańska (od nr 1 do Kościoła): 23:00 – 24:30;

Ul. Nadbużańska (od Kościoła do końca): godz. 24:30 – 2:00;

Ul. Leśna, O. Tomasza, Sikorskiego: godz. 2:00 – 3:30;

Ul. Kolejowa, Brzozowa, Strażacka: godz. 3:30 – 5:00;

Ul. Wesoła, Nowa: godz. 5:00 – 6:30;

Ul. Dąbrowskiego, Kochanowskiego: godz. 6:30 – 8:00;

 1. WIELKA SOBOTA - POŚWIĘCENIE POKARMÓW ŚWIĄTECZNYCH

•       Orchówek od godz. 9:00 do 13:00 (co pół godziny).

•       Żłobek Mały – godz. 9:00

•       Żłobek Duży – godz. 9:15

•       Sobibór Stacja – godz. 9:30

•       Wołczyny – godz. 9:45

•       Sobibór Wieś – godz. 10:00

•       Dubnik – godz. 10:15

Liturgia wielkosobotnia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00. Na liturgię przynosimy świece i gromadzimy się przed kościołem, jak również wodę w naczynku, która zostanie poświęcona podczas liturgii. Spowiedź w godz. 9:00 – 12:00. W te trzy dni Triduum Paschalnego, kościół będzie otwierany o godz. 7:00.

 1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Procesja i Msza święta rezurekcyjna o godz. 6:00. Msze św. w Orchówku w Niedzielę Wielkanocną11:30 i 18:00, w Sobiborze Wsi o 9:30, zaś w Sobiborze Stacji o godz. 11:00.
 2. Od Wielkiego Piątku będziemy przeżywać w Kościele nowennę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 modlitwy nowennowe i koronka do Bożego Miłosierdzia.
 3. We wtorek – 11-go kwietnia rozpoczynamy w naszym sanktuarium Wielką Nowennę do św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy przez dziewięć kolejnych wtorków na nabożeństwo o 17:30 i Mszę św. o 18:00. Intencje do św. Antoniego można składać na ołtarzu św. Patrona przed nabożeństwem. Zbierane ofiary będą przeznaczone na remont ołtarza MBP.   
 4. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Dejniczuk i Borodijuk z ul. Szkolnej. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Straczuk, Mackiewicz, Dąbrowskich z ul. Leśnej.
 5. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za modlitwę i wsparcie finansowe naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego i opieki MBP oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.