20 grudnia 2020 roku

 1. Dziś ostatnia IV niedziela adwentu. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbył się w naszym sanktuarium obrzęd przyjęcia kandydata do grona ministrantów. Wyrażamy naszą radość z naszego nowego ministranta i prosimy o modlitwę w jego intencji.
 2. W naszym kościele jest jeszcze okazja, by nabyć świece CARITAS na stół wigilijny w ramach dorocznej akcji WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Pozostały jeszcze świece po 7 i 13 zł. Zachęcamy do wsparcia powyższej inicjatywy.
 3. Można jeszcze nabyć opłatek na wigilijny stół i kalendarz parafialny w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. Informujemy naszych Parafian, że 21-go grudnia (poniedziałek) w godz. 15.00 – 18.30 będzie dodatkowa spowiedź święta dla tych, którzy pragną pojednać się z Bogiem w najbliższym czasie. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania.
 5. Jeżeli w parafii, w waszych domach są chorzy, do których nie przychodzimy, co miesiąc z Komunią Świętą, a chcą przed Świętami przyjąć Sakramenty Święte, to prosimy o zgłoszenie do zakrystii adresu i telefonu. Tych chorych odwiedzimy w poniedziałek 21-go grudnia w godz. od 8:00 do 12:00.
 6. W czwartek 24-go grudnia Wigilia Bożego Narodzenia, podczas której należy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na stole wigilijnym nie powinno być również alkoholu. Pamiętajmy o modlitwie i przeczytaniu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Zachęcamy do zachowania Tradycji tego szczególnego dnia.  W dzień Wigilii Bożego Narodzenia, Pasterka w naszym sanktuarium i kaplicach o godz. 24.00. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tak jak w każdą niedzielę.
 7. Pragniemy serdecznie podziękować Parafianom i Dysponentom grobów na naszym cmentarzu parafialnym za wpłacanie ofiar w postaci opłaty administracyjnej, która wynosi 30 zł za rok, zgodnie z naszym regulaminem. Prosimy o regulowanie powyższych opłat, najlepiej do końca roku kalendarzowego.
 8. Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej w trudnym okresie pandemii koronawirusa. Jako duszpasterze dostrzegamy potrzebę, aby spotkać się z naszymi parafianami. Lecz udamy się do tylko do tych rodzin, które będą chciały zaprosić nas do sowich domów. Czas przebiegu kolędy jest uzależniony od przepisów państwowych i dekretu Biskupa Siedleckiego, który wskazał termin po 17 stycznia 2021 r.
 9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinie Boguckich. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w środę 23-go grudnia na godz. 19.00 rodziny: Baj, Horszczaruk i Gorczyńskich z ul. Wesołej 4, 7 i 8.
 10. Bóg zapłać kierujemy do Wszystkich, którzy wspierają nas modlitwami i ofiarami materialnymi. Dziękujemy za ofiary na konfesjonały zamykane. Jesteśmy wdzięczni za dary, którymi się z nami dzielicie na stół wigilijny i za wszelkie dobro, które w tym szczególnym czasie dzięki Waszej dobroci staje się naszym udziałem. Niech Bóg wszystkim hojnie błogosławi. Życzymy Wam dobrej, pełnej miłości i pokoju atmosfery podczas Świąt Bożego Narodzenia.
 11. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli śp. Jerzy Fik i Jan Budner. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...