21 maja 2023 roku

 1. Dzisiejszej niedzieli w Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Bóg zapłać mówimy naszym Parafianom i Gościom za ofiary na ołtarz MBP i Anioły, które składacie troszcząc się o piękno naszego sanktuarium. 
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17:30 w naszym sanktuarium, a także do udziału w Wielkiej Nowennie do św. Antoniego w każdy wtorek o 17:30 nabożeństwo i odczytywanie intencji, o 18:00 Msza Święta w tych intencjach. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont ołtarza MBP.
 4. Zachęcamy naszych Parafian i Gości do pisania świadectw, dotyczących wstawiennictwa św. Antoniego z Padwy, które zostaną zebrane i ukażą się w formie książkowej. Napisane teksty komputerowo można przekazać w kancelarii parafialnej, jak również zakrystii.
 5. W dniach 26-28 maja odbędzie się triduum przed bierzmowaniem. 26 maja o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, o godz. 18.00 Msza św. 27 maja o 11.30 nabożeństwo pokutne i spowiedź kandydatów, rodziców i świadków, oraz próba bierzmowania, 28 maja o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, o godz. 18.00 Msza Św.  Obecność obowiązkowa.
 6. W dniach 10-12 czerwca organizujemy Triduum przed uroczystością św. Antoniego, w celu owocnego przygotowania do odpustu, które poprowadzi o. Zdzisław Dzido z Niepokalanowa. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 7. 13-go czerwca, chcemy erygować Bractwo św. Antoniego z Padwy. Na stolikach z prasą są wyłożone deklaracje dotyczące wstąpienia do Bractwa św. Antoniego, które będzie miało miejsce na Mszy św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.
 8. Informujemy naszych Parafian i Gości, że w maju wieża widokowa będzie otwarta w weekendy w godzinach od 7.00 do 19.00, a także obraz Matki Bożej będzie odsłaniany na Mszy św. o godz. 7.00, a zasłaniany po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Ks. Bp K. Gurda zaprasza na VII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się w niedzielę, 28 maja. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Zachęcamy do wzięcia udziału Panie z naszej parafii.
 10. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Kupisz z ul. Leśnej, Żelechowskich i Dudzińskich z ul. Dąbrowskiego. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Szolle, Bartoszewskich i Kozaczuk z ul. Dąbrowskiego.
 11. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby kościoła sanktuaryjnego i klasztoru,  wszystkim którzy wspierają nas darem serca i modlitwą. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki naszej Matki Pocieszenia oraz owocnego tygodnia.
 12. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, młodzież i dzieci, wołając: Pod Twoją obronę…