21 sierpnia 2022 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich Gości i Parafian w naszym sanktuarium i zapraszamy do modlitwy przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia, oraz do skorzystania z obejrzenia panoramy na wieży widokowej, a także zwiedzania krypt w których jest wystawa poświęcona historii Kapucynów w Orchówku, które są otwarte codziennie od godz. 7:00 do 19:00.                              
 2. Dziękujemy naszym Gościom i Parafianom za ofiary na remont ołtarza bł. Honorata. Do całości kwoty brakuje nam 20 tys. zł. W minionym położyliśmy parkiet pod nasz ołtarz. Naszą wdzięczność okazujemy poprzez codzienną modlitwę za Dobrodziejów.
 3. W czwartek 25-go sierpnia, zapraszamy naszych Parafian na pieszą pielgrzymkę do parafii św. Ludwika wraz z o. Bogdanem. Udamy się na uroczystości odpustowe, gdzie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów. 
 4. W piątek 26-go sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Poranna Msza św. o godz. 9.00, wieczorem o godz. 18.00 na cmentarzu parafialnym. 
 5. Już za tydzień będziemy przeżywali odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Pragnę przypomnieć i poprosić o uporządkowanie grobów swoich bliskich na naszym cmentarzu oraz o skrupulatną segregację śmieci. Pamiętajmy też o udekorowaniu naszych domów i posesji na czas wspólnego świętowania.
 6. Nasz odpust będzie miał następujący przebieg: - 26-go sierpnia (tj. w piątek) na naszym cmentarzu o godz. 17.30 różaniec wypominkowy za zmarłych. Kartki czytelnie wypełnione można składać w zakrystii do lub na cmentarzu. Zostały one wyłożone na stolikach z prasą. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych parafian i dobrodziejów. Ofiary, które będą zbierane podczas Mszy św. zostaną przeznaczona na renowację ołtarza. Tego dnia nie będzie Mszy św. w naszym sanktuarium o godz. 18.00. - w sobotę 27 sierpnia, w wigilię odpustu, o godz. 17:30 nabożeństwo, a o godz. 18:00 Msza św. Po Mszy procesja różańcowa na cmentarz zakończona Apelem Jasnogórskim w kościele. Do niesienia obrazu MBP zapraszamy: Ochotniczą Straż Pożarną i delegatów z poszczególnych wiosek naszej parafii: 1. Sobibór Wieś, 2. Sobibór Stacja, 3. Żłobek, 4. Wołczyny, 5. Orchówek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy – stacji na trasie naszej procesji. - w niedzielę 28- go sierpnia nie będzie Mszy św. w kaplicach. Msze św. w sanktuarium o godz. 9:00 z błogosławieństwem dla dzieci, 11:30 - UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA i 18.00. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył o. Szczepan Dzyr – kapucyn z Serpelic. Program uroczystości odpustowych jest podany na stronie internetowej, profilu facebookowym i plakacie przed kościołem. Jak zawsze liczymy na naszych Strażaków i Panie Orchowianki. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, młodzież i wszystkich wiernych. Już dziś zarezerwujmy sobie czas na to wspólne świętowanie.
 1. Zapraszamy na I Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 27-go sierpnia. Startujemy o godz. 12.00 spod naszego kościoła parafialnego. Szczegóły na plakacie i naszej stronie internetowej i facebookowej.                                                                      
 2. Podczas uroczystości odpustowych w niedzielę będą rozprowadzane kawa kapucyńska, balsam, krówka z Orchówka, dewocjonalia i modlitewniki do MBP, jako cegiełka na rzecz renowacji ołtarza bł. Honorata.
 3. Informujemy naszych Gości i Parafian, w dniach 5-7 września będzie Triduum przygotowujące nas do zawierzenia naszej parafii MBP. Zaś 8-go września br., w święto Narodzenia NMP, będziemy przeżywać uroczystość zawierzenia Maryi naszej wspólnoty parafialnej. Triduum i zawierzenie poprowadzi ks. Marek Kot. Program peregrynacji jest na naszej stronie internetowej i facebookowej. Zapraszamy do udziału w uroczystościach.
 4. Informujemy naszych Parafian, że od poniedziałku rozpoczynamy prace remontowe dotyczące prospektu organowego, które były zaplanowane jako tegoroczne do wykonania.
 5. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30, w sobotę zaś po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła rodzinie: Piskała ul. Brzozowej.  W tym tygodniu na sprzątanie kościoła składają się następujące rodziny: Piskała, Bednarczuk, Kotlarek z ul. Strażackiej.  
 7. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim Parafianom i Gościom za życzliwość, wsparcie, modlitwę i ofiary na rzecz naszej wspólnoty oraz naszego sanktuarium maryjnego. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy obfitości łask Bożych za wstawiennictwem MBP oraz dobrego tygodnia w domu, w pracy i na urlopie.
 8. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy owocne przygotowanie do zawierzenia naszej parafii, nasze rodziny, młodzież, dzieci, osoby cierpiące oraz nas samych, wołając: Maryjo…