24 września 2023 roku

​​​​​

 1. Zapraszamy do modlitwy, również do zwiedzania wieży widokowej, krypt, które w miesiącu wrześniu są otwarte w weekendy od godz. 7:00 do 19:00.                        
 2. W sanktuarium trwa remont głównego ołtarza MBP. Zostały odsłonięte elementy ołtarza i przygotowywane są do malowania oraz złocenia. Dziękujemy Gościom i Parafianom za ofiary stanowiące wkład własny parafii.
 3. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi br. Władysław Horajski. Zapraszamy na Mszę św.             o godz. 18.00 w intencji Solenizanta. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Bracie. 
 4. Ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę 30 września w kaplicy w Sobiborze o godz. 10.00. Następna zbiórka w sobotę, 7 października w Orchówku o godz. 10.00 w sali pod klasztorem.
 5. Kandydaci do bierzmowania z klas 7 i 8 uczący się poza Orchówkiem proszeni są o zapisywanie się w naszej parafii. Zapisy przyjmuje o. Piotra Woźniacki.
 6. W niedzielę 24 września w budynku Szkoły Podstawowej w Orchówku odbędzie się zebranie sołeckie o godz. 14.00 Tematem zebrania będzie podział funduszu sołeckiego na rok 2024.
 7. W piątek 29-go września obchodzimy Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00. 
 8. W niedzielę 1-go października, ramach 33-dniowych rekolekcji, odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne. O 17.30 różaniec, o 18.00 Msza św., o 19.00 konferencja, zakończymy adoracją eucharystyczną. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 9. W niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie do naszego sanktuarium na godz. 17.30 do wspólnej modlitwy. Szczególnie liczymy na obecność kandydatów do bierzmowania, dzieci i młodzieży.
 10. Za tydzień niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Konferencja o 10:30 w sali pod klasztorem, następnie adoracja i Msza św. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU.
 11. Zapraszamy naszych Gości i Parafian na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w  dn. 9-16.04.2024 r. Koszt wyjazdu 2380 PLN i 940 USD. Szczegóły na naszej stronie internetowej i facebookowej. Zapisy przyjmuje o. Jacek Romanek.   
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Świat misyjny i Echo Katolickie w celu pogłębienia wiedzy religijnej. Na stolikach z prasą są kalendarze rolników, koszt 30 zł.
 13. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Kasprzak, Soroka, Korneluk. W tym tygodniu składają się rodziny:  Lesiuk, Szolle, Kosidło z ul. Nadbużańskiej. 
 14. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom i Gościom naszego sanktuarium wszelkie dobro to duchowe i materialne. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki MBP oraz pięknej i dobrej niedzieli.
 15. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, br. Władysława, Dobrodziejów, rekolektantów 33-dnowych ćwiczeń duchowych, nasze rodziny, oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…