25 czerwca 2023 roku

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w miesiącu czerwcu poświęconemu NSPJ. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w nabożeństwach czerwcowych, oktawie Bożego Ciała czcząc Serce Jezusa i Najświętszy Sakrament.                                                
 2. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za Ofiary na remont ołtarza MBP i Aniołów, i tym,  którzy troszczą się o nasze sanktuarium. Ofiary można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem na konto parafialne.
 3. Przy naszym kościele powstał kiosk parafialny. Można w nim nabyć pamiątki związane z naszym sanktuarium. Ofiary są przeznaczone na remont ołtarza MBP.
 4. W czwartek 29-go czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoje imieniny obchodzi nasz współbrat, o. Piotr Woźniacki. Zapraszamy do sanktuarium na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Solenizanta. Prosimy również o modlitwie w Jego intencji. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie zbierana taca na tzw. Świętopietrze.                                                                     
 5. W I sobotę miesiąca, 1-go lipca, Wieczór z Maryją, który będzie miał następujący przebieg: o 17.30 nabożeństwo do MBP i medytacja maryjna, o 18.00 Msza św., następnie różaniec wynagradzający z rozważaniami, procesja maryjna wokół kościoła z lampionami. Prosimy przynieść świece.
 6. 1-go lipca, w sobotę rozpoczynamy w naszym sanktuarium Wielką Nowennę do MBP, która przygotuje nas do owocnego przeżycia uroczystości odpustowych. Tematyką będzie Maryja i Kościół. Zapraszamy w każdą sobotę na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem maryjnym.   
 7. Od soboty trwają wakacje. Informujemy zatem, że nasze sanktuarium będzie otwarte codziennie w dni powszednie od 6:30 do 19:00. Obraz Matki Bożej jest odsłonięty od godz. 7:00 do 19:00. Wieża widokowa, jest czynna codziennie od 7.00 do 19.00 oraz krypty pod kościołem, gdzie jest wystawa poświęcona bł. Honoratowi - kapucynowi.  
 8. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.00 i na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stolikach z prasą są: Echo Katolickie, Rycerz Niepokalanej, Wzrastanie, Posłaniec św. Antoniego.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, czyli adoracyjna. O 10:30 w sali pod klasztorem konferencja dla narzeczonych. Po porannej Mszy św. różaniec, o 11:00 medytacja maryjna, po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie, na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU.
 11. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Jabłońskich, Budzyńskich i Masiukiewicz.  W tym tygodniu składają się rodziny: Jackowskich, Kleszczyńskich i Kratiuk z ul. Dąbrowskiego.
 12. Dziękując za wszystkie modlitwy i ofiary oraz dobroć składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom i Sympatykom i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz dobrego wypoczynku.
 13. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, młodzież, dzieci oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…