26 marzec 2023 roku

 1. W naszej Parafii rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Msze św. z nauką ogólną: w Orchówku o godz. 9:00, 11:30 i 18:00; w Sobiborze Wsi o 14:30, w Sobiborze Stacji o 16:00. Rekolekcje powadzi ks. prof. Adam Rybicki. Jutro w Orchówku 9.00 i 18.00, kaplice 15.30 i 16.40. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek. Prosimy, abyście zachęcili swoich bliskich, domowników, do tego aby skorzystali z daru rekolekcji, modlitwy, i słuchania Bożego Słowa.
 2. Dzisiejszej niedzieli, po każdej Mszy św. odbędzie się charytatywny kiermasz wielkanocny zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej w Orchówku. Można nabyć ozdoby związane z nadchodzącymi świętami. Wszystkie pieniążki zostaną przekazane włodawskiemu Hospicjum.
 3. Zachęcamy naszych Parafian do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy już dziś wszystkim za złożone ofiary.
 4. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, w sobotę zaś o godz. 17.00. W Wielkim Poście w piątek i niedzielę modlimy się o godz. 16.30. Różaniec z rozważaniami w wyznaczone dni prowadzą poszczególne Koła Żywego Różańca.
 5. W naszej Parafii organizujemy drogę krzyżową ulicami Orchówka, która odbędzie się 31-go marca. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 19.00.
 6. W I sobotę miesiąca 1-go kwietnia, zapraszamy na „Wieczór z Maryją”. W programie: medytacja o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, o godz. 19.00 adoracja, następnie różaniec wynagradzający i apel jasnogórski. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 7. Z racji na Wielką Sobotę katecheza przedchrzcielna w naszej parafii odbędzie się 1-go kwietnia o godz. 9.00 w sali duszpasterskiej pod klasztorem. 
 8. Za tydzień I niedziela miesiąca – adoracyjna. Nie będzie dnia skupienia dla narzeczonych. Po Mszy św. o 9:00 adoracja eucharystyczna i różaniec. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 Koła Różańcowe, po której będzie zmiana tajemnic różańcowych. Zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru.
 9. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 jeden z naszych ministrantów Kacper Gryciak zostanie ustanowiony lektorem.  
 10. Zachęcamy do nabywania „PASCHALIKÓW”, kwota 20 zł, które zostały wystawione przy ołtarzu bł. Honorata.
 11. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu sprzęt RTV i AGD. Zbiórka będzie miała miejsce od 1 do 13 kwietnia. Miejsce składowania sprzętu - parkingu przed kościołem. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
 12. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele: w niedziele Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8:30 i Gorzkie Żale o godz. 17:15, w piątki Droga Krzyżowa o 17:15 i o 19:00.
 13. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożone czasopismo Echo Katolickie. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. Bardzo dziękujemy wpłacającym na sprzątanie kościoła rodzinom: Czoboda, Jurek i Pacek z ul. Szkolnej. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Dejniczuk, Ślązak i Borodijuk z ul. Szkolnej.
 15. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Podziękowania kierujemy do Parafian i Gości. Na czas rekolekcji wielkopostnych życzymy mocy Ducha Świętego i owocnego przeżycia świętego czasu.
 16. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas peregrynacji obrazu, czas rekolekcji wielkopostnych, naszych Ofiarodawców, rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…