27 luty 2022 roku

  1. Dzisiaj w Kościele u progu Wielkiego Postu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do modlitwy w wyżej wymienionej intencji oraz podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.
  2. Bp Kazimierz Gurda zaapelował do wiernych Diecezji Siedleckiej w obliczu wojny na Ukrainie o zbiórkę ofiar do puszek na rzecz osób poszkodowanych. Środki finansowe będą zbierane dzisiejszej niedzieli oraz w Środę Popielcową. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
  3. W sobotę 26-go lutego, odbył się dekanalny turniej tenisa stołowego dla służby liturgicznej.  Czterech naszych ministrantów wzięło udział w tym turnieju.
  4. W środę 2 marca – Popielec, rozpoczynamy Wielki Post, Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00, a w kaplicach o godz. 16.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość - nie spożywamy pokarmów mięsnych, dotyczy to wszystkich wiernych powyżej 14 roku życia i post ścisły - tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze, dotyczy osób od 18 do 60 roku życia. Środa Popielcowa w tym roku jest dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie.
  5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: „Droga Krzyżowa” w piątki o godz. 17:15 i 19:00 dla młodzieży. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w tej wieczornej Drodze Krzyżowej. „Godzinki o Męce Pańskiej” w niedziele o godz. 8:30, „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 17:30. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, które pomogą nam owocnie przeżyć Wielki Post.
  6. 4-go marca 2022 r. (piątek) obchodzimy Święto św. Kazimierza, Królewicza. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Pasterz naszej Diecezji bp Kazimierz Gurda. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
  7. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek, I sobotę miesiąca. W czwartek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o godz. 18.00. W I piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Nabożeństwo o 17.30, a o 18.00 Msza św. W Sobiborze Wsi, Mszy św. o 16.00 w nie będzie.
  8. W I sobotę miesiąca tj. 5-go marca, zapraszamy na „Wieczór z Maryją”. W programie: medytacja o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, o godz. 19.00 konferencja o IV Przykazaniu Bożym, którą wygłosi ks. prof. Adam Rybicki, następnie różaniec wynagradzający i apel jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Za tydzień I niedziela miesiąca- adoracyjna. Dzień Skupienia dla narzeczonych. Po Mszy św. o 9:00 adoracja eucharystyczna i różaniec. Narzeczonych zapraszamy na 10:30 do sali pod klasztorem. Zaś po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru.  Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinom: Kosidło i Kapluk z ul. Nadbużańskiej. W tym tygodniu na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty składają się następujące rodziny: Kapluk, Szmidt i Korneluk z ul. Nadbużańskiej. Za ofiary wyrażamy naszą wdzięczność.
  10.  Wielkie Bóg zapłać mówimy Parafianom i Gościom za dzisiejsze ofiary oraz za wszystkie oznaki życzliwości i dary na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Życzymy wielu Bożych łask, opieki MBP oraz dobrego Dnia Pańskiego.