28 marca 2021 roku

 1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę spowiedź w sanktuarium podczas porannej i wieczornej Mszy św. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 2. Chorych do których jeździmy z posługą w I piątek i tych, którzy chcieliby przed Świętami przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. nawiedzimy w środę 31-go marca w godz. od 8:00 do 12:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszy św. lub telefonicznie.                            
 3. W niedzielę 11-go kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.                     
 4. We wtorek – 13-go kwietnia rozpoczynamy w naszym sanktuarium Wielką Nowennę do św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy przez dziewięć kolejnych wtorków na nabożeństwo o 17:30 i Mszę św. o 18:00. Intencje do św. Antoniego można składać na ołtarzu św. Patrona przed nabożeństwem.                                                                                                                         
 5. Dziękujemy naszym Parafianom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jeśli ktoś chce w ramach jałmużny wielkopostnej złożyć ofiarę to zapraszamy naszych Parafian do zakrystii. Można również wrzucać do skarbonek pod chórem organowym.
 6. W związku z wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem w naszym kraju, a także w trosce o nasze bezpieczeństwo i zdrowie, prosimy o zakładanie maseczek w kościele.
 7. Zachęcamy do nabywania świec tzw. „Paschalików”, kwota 20 zł., które zostały wystawione na ołtarzu św. Antoniego.                                                                                                           
 8. Program Świętego Triduum Paschalnego:

WIELKI CZWARTEK – W naszym sanktuarium Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22:00. Spowiedź po wieczornej liturgii od 21:00 do 22:00.

WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Spowiedź po wieczornej liturgii od 21:00 do 22:00. Ofiary składane przez wiernych są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lżejsze oraz wstrzemięźliwość od mięsa. W tym dniu również  rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego, odprawimy ją bezpośrednio po liturgii wielkopiątkowej.

Adoracja Pana Jezusa w grobie przez całą noc według następującego porządku:                                 

Ul. Szkolna: godz. 21:30 – 23:00;

Ul. Nadbużańska (od nr 1 do Kościoła): 23:00 – 24:30;

Ul. Nadbużańska (od Kościoła do końca): godz. 24:30 – 2:00;

Ul. Leśna, O. Tomasza, Sikorskiego: godz. 2:00 – 3:30;

Ul. Kolejowa, Brzozowa, Strażacka: godz. 3:30 – 5:00;

Ul. Wesoła, Nowa: godz. 5:00 – 6:30;

Ul. Dąbrowskiego, Kochanowskiego: godz. 6:30 – 8:00;

WIELKA SOBOTA - POŚWIĘCENIE POKARMÓW ŚWIĄTECZNYCH

•         Orchówek od godz. 9:00 do 13:00 (co pół godziny).

•         Żłobek Mały – godz. 9:00

•         Żłobek Duży – godz. 9:15

•         Sobibór Stacja – godz. 9:30

•         Wołczyny – godz. 9:45

•         Sobibór Wieś – godz. 10:00

•         Dubnik – godz. 10:15

Liturgia wielkosobotnia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00. Na liturgię przynosimy świece i gromadzimy się przed kościołem, jak również wodę w naczynku, która zostanie poświęcona podczas liturgii. Spowiedź w godz. 9:00 – 12:00. W te trzy dni Triduum Paschalnego, kościół będzie otwierany o godz. 7:00.

 1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Procesja i Msza święta rezurekcyjna o godz. 6:00. Zapraszamy do udziału i w procesji i Mszy św. wszystkich naszych Parafian i Gości. Msze święte w Orchówku w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6:00 rezurekcja, o 11:30, po której będzie zmiana tajemnic różańcowych i 18:00, w Sobiborze Wsi o 9:30, zaś w Sobiborze Stacji o godz. 11:00. Nie będzie dnia skupienia dla narzeczonych. Zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru.
 2. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinie Piskała z ul. Brzozowej. Na sprzątanie kościoła zapraszamy w środę 31-go marca na godz. 19.00 rodziny:  Ander z ul. Brzozowej 9, Misiura i Byczik z ul. Strażackiej 24A i 24B.
 3. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za modlitwę i wsparcie finansowe naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego i opieki MBP oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.
 4. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, Wielki Tydzień oraz nasze rodziny i nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…