28 sierpnia 2022 roku

 1. Dziś przeżywamy uroczystość ku czci naszej Orchowskiej MBP. Z tej racji odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami, dla siebie, lub ofiarować go za jedną osobę zmarłą. Dziękuję o. Szczepanowi za wygłoszenie Słowa Bożego. Słowa wdzięczności kieruję także do moich Braci z orchowskiej wspólnoty. Chcę też w tym krótkim słowie BÓG ZAPŁAĆ podziękować wszystkim, którzy włączali się w przygotowanie i przeżywanie naszego odpustu.
 2. Zapraszamy wszystkich Gości i Parafian do modlitwy przed obrazem Matki Pocieszenia, oraz do skorzystania z wieży widokowej, a także zwiedzania krypt w których jest wystawa poświęcona historii Kapucynów w Orchówku, które są otwarte codziennie od godz. 7:00 do 19:00.                              
 3. Podczas dzisiejszych uroczystości są rozprowadzane kawa kapucyńska, balsam, krówki, dewocjonalia i modlitewniki do MBP, jako cegiełka na rzecz renowacji ołtarza bł. Honorata.
 4. Dziękujemy naszym Gościom i Parafianom za ofiary na remont ołtarza bł. Honorata. Do całości kwoty brakuje nam 10 tys. zł. Naszą wdzięczność okazujemy poprzez codzienną modlitwę za Dobrodziejów. W minionym tygodniu dokończyliśmy prace związane z parkietem pod nasz ołtarz, który został on polakierowany. Również dokonaliśmy konserwacji parkietu na prezbiterium. Przy prospekcie organowym, została dokonana dezynsekcja. Kolejny etap prac rozpoczniemy po 8 września.                                                                                                                             
 5. W czwartek 1-go września, o godz. 8.00 Msza św. w intencji, uczniów, nauczycieli i pracowników SP im. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 6. Informujemy, że 1-go września, przypada 83-sza rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy oddali życie broniąc wolności naszej Ojczyzny
 7. W piątek 3-go września, we wspomnienie liturgiczne św. Grzegorza Wielkiego, swoje imieniny obchodzi bp Grzegorz Suchodolski. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu. 
 8. Informujemy naszych Parafian, w dniach 5-7 września (pn-śr.) będzie Triduum przygotowujące nas do zawierzenia naszej parafii MBP. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Pierwszy dzień będzie poświęcony modlitwie różańcowej, podczas Mszy św. poświęcimy różańce, które można będzie nabyć. We wtorek, będziemy rozważać na temat Słowa Bożego, i będzie można nabyć Ewangelię na każdy dzień.  W środę, będziemy rozważać co to znaczy być różą Maryi, i będzie można nabyć różę, którą przyniesiemy jak znak oddania Maryi, by ofiarować ją 8 września na Mszy św. o godz. 18.00. w święto Narodzenia NMP, zawierzając Maryi naszą wspólnotę parafialną. Triduum i zawierzenie poprowadzi ks. Marek Kot. Program peregrynacji jest na naszej stronie internetowej i facebookowej. Zapraszamy do udziału w uroczystościach.
 9. Po akcie zawierzenia, 9-go września 2022 r. rozpocznie się peregrynacja obrazu MBP. W pierwszej kolejności obraz powędruje do rodzin z ul. Garbarskiej. Rozpocznie rodzina Pisiewicz. Następnie według kolejności podanej w harmonogramie. Również będzie tzw. pamiątkowa księga peregrynacji, gdzie rodzina po przyjęciu obrazu wpisuje się, że przyjęła Maryję pod swój dach. Program peregrynacji został wyłożony na stolikach z prasą, zachęcamy do wzięcia i zapoznania się. W niedzielę 4-go września, zostanie on omówiony szczegółowo.                                                                                                      
 10. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 nabożeństwo, i o 18.00 Msza św. W piątek rano od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Nabożeństwo o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00.
 11. W I sobotę miesiąca, 3-go września, Msza św. za Ojczyznę i Radio Maryja. W naszym sanktuarium, w ramach WIECZORU Z MARYJĄ kolejne nabożeństwo. W programie: o 17.30 nowenna do MBP i medytacja maryjna, o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, katecheza o I przykazaniu kościelnym, następnie różaniec, procesja maryjna wokół kościoła z lampionami. Zapraszamy do wspólnego uczczenia Niepokalanego Serca NMP. Prośby do Maryi można składać w zakrystii, do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową.
 12. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30, w I czwartek i I piątek będzie zaś o godz. 17.00, a w sobotę po Mszy św. wieczorowej.
 13. Za tydzień niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych, konferencja o 10:30 w sali pod klasztorem, następnie adoracja i Msza św. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU. Za te ofiary, wsparcie i zrozumienie już teraz dziękujemy.
 14. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła rodzinie: Bednarczuk i Kotlarek z ul. Strażackiej.  W tym tygodniu na sprzątanie kościoła składają się następujące rodziny: Chorszczaruk, Rysio i Chomiuk z ul. Strażackiej. 
 15. Wszystkim uczestnikom naszego wspólnego świętowania życzymy łaski Bożej i opieki naszej Matki Pocieszenia na każdy dzień, a szczególnie na te ostatnie chwile wakacji.