29 listopada 2020 roku

  1. Dziś 1-sza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy szczególny czas przygotowania i oczekiwania na Boże Narodzenie. Patronką adwentowego czuwania jest Maryja. Zapraszamy codziennie do naszego sanktuarium w dni powszednie na Godzinki o NPNMP o godz. 6:35 i na Mszę św. roratnią o godz. 7:00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież.
  2. Można jeszcze nabyć świece CARITAS na stół wigilijny, które są wyłożone przy ołtarzu św. Antoniego. Cena w zależności od wielkości świecy. Jeśli ktoś nie jest dziś przygotowany na to, aby zakupić świece, może wziąć świecę, a pieniądze zwrócić w kolejną niedzielę. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
  3. Od wczoraj trwa roznoszenie opłatków i kalendarzy po domach naszych parafian. Przypominamy, że w dni powszednie chodzimy od godz. 15:00, a w sobotę od godz. 10:00. Bardzo prosimy o pozamykanie psów i oczekiwanie na Braci, którzy będą mieli maseczki i rękawiczki, aby troszczyć się o zdrowie wiernych. Mieszkańców Dubnika, Garbarni i Glinek prosimy o osobiste nabycie opłatków i kalendarzy w zakrystii lub w kancelarii. Harmonogram roznoszenia opłatków i kalendarzy jest na naszej stronie internetowej i facebookowej oraz został zamieszczony na tablicy ogłoszeń. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby remontu organ.
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy w czwartek na nabożeństwo o 17:30 i Mszę św. o godz. 18:00 w intencji powołań. W piątek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o godz. 18:00, podczas której będziemy wynagradzać za nasze grzechy i całego świata. Odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 8.00. Msza św. o godz. 16.00 w Sobiborze Wsi. W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo do MBP, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja.
  5. Za tydzień w naszej parafii rekolekcje adwentowe. W Orchówku Msze św. z nauką tak jak w każdą niedzielę. W Sobiborze Wsi Msza św. z nauką o godz. 14:30, a w Sobiborze Stacji jak dojedziemy ok. 16:00. Program całych rekolekcji jest umieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej oraz facebookowej. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  6. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. O 10:30 w sali pod klasztorem konferencja, potem medytacja i Msza św. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja i różaniec, zaś po Mszy św. o godz.11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli, to tradycyjnie nasz dar serca na FUNDUSZ REMONTOWY KLASZTORU I KOŚCIOŁA.
  7. Za tydzień – niedziela AD GENTES, dzień jedności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla katolików żyjących za wschodnią granicą.
  8. Informujemy naszych Parafian i Gości, że na naszym cmentarzu parafialnym zostało zrobione pierwsze KOLUMBARIUM, które będzie służyć do pochówku prochów zmarłych w urnie. Posiada ono 12 nisz, a każda z nich, może pomieścić maksymalnie 4 urny z prochami zmarłych. W związku z powyższym istnieje możliwość pochowania zmarłych w kolumbarium na naszym cmentarzu parafialnym. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć zamieszczoną na naszej stronie ineternetowej i facebookowej ukazujące nasze kolumbarium na miejscu spoczynku naszych zmarłych.
  9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Polak, Daniluk i Żurawskich z ul. Dąbrowskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 5-go grudnia na godz. 8.00 rodziny: Połynkin i Śledzińskich z ul. Dąbrowskiego
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim, aby Maryja przewodniczka adwentowego oczekiwania na przyjście Pana, wypraszała u Boga błogosławieństwo i potrzebne łaski do owocnego przeżywania czasu adwentu.