29 maja 2022 roku

 1. Dzisiejszej niedzieli w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego nasza parafia przeżywa doniosłą chwilę. Osiemnaścioro dzieci przystąpiło do pierwszej Komunii Świętej. Gratulujemy Rodzicom i Katechetom, cieszymy się i zapraszamy na „biały tydzień” o godz. 18.00. Dziękujemy Rodzicom za ofiary na rzecz sanktuarium.                                                        
 2. Dzisiejszej niedzieli w Lublinie na Poczekajce podczas Mszy św. o godz. 13.00, dwóch naszych Braci przyjmie święcenia prezbiteratu. Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.
 3. Wyrażamy wdzięczność naszym Parafianom i Gościom za ofiary na remont ołtarza bł. Honorata, który jest w trakcie renowacji. Ofiary można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem bankowym na konto parafialne.
 4. W naszym sanktuarium codziennie modlimy się różańcu o godz. 17.00. Zapraszamy Parafian i Gości, Koła Różańcowe z Orchówka, Sobiboru i Duchowych Niewolników Maryi do wspólnej modlitwy.
 5. W naszym kościele trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. W najbliższy wtorek 31-go maja kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, a o 18:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy. W związku z przygotowaniem do w uroczystości odpustowej ku czci św. Antoniego, która odbędzie się 13-go czerwca, pragniemy oznajmić naszym Parafianom i Gościom, że na Mszy św. godz. 9.00 będzie specjalne błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży, o 11.30 będzie poświęcenie kwiatów lilii i procesja eucharystyczna, zaś po niej będzie błogosławieństwo i rozdanie wiernym chlebków św. Antoniego. Rozdanie wiernym chlebków św. Antoniego również na Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Od środy rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo o godz. 17:30 podczas którego będziemy czcić Najświętsze Serce Pana Jezusa, a także zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św. Przypominamy, że obowiązek uczestnictwa dotyczy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: 1-szy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek nabożeństwo o 17:30 i Msza św. o godz. 18:00 w intencji powołań. W piątek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o godz. 18:00. Odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 8.00.
 8. W I sobotę miesiąca tj. 4-go czerwca, zapraszamy na „Wieczór z Maryją”. W programie: medytacja o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, o godz. 19.00 konferencja o VII Przykazaniu Bożym, którą wygłosi ks. prof. Adam Kubiś, następnie różaniec wynagradzający procesja maryjna wokół kościoła z lampionami i apel jasnogórski. Prosimy przynieść świece. Nie będzie nabożeństwa czerwcowego, litania do NSPJ, zostanie odmówiona po Mszy Św. Zapraszamy do wspólnego uczczenia Niepokalanego Serca NMP.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, czyli adoracyjna. O 10:30 w sali pod klasztorem konferencja dla narzeczonych w ramach Dnia Skupienia. Po porannej Mszy św. różaniec, o 11:00 medytacja maryjna, po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych, a o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie jak co miesiąc, na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU.                                                   
 10. Oznajmiamy, że w czerwcu wieża widokowa będzie otwarta w weekendy od 7.00 do 19.00. Obraz Matki Bożej będzie odsłonięty od godz. 7.00 do 19.00. Zapraszamy na wieże widokową jak i do modlitwy przed obliczem naszej Matki Pocieszenia. 
 11. W następną niedzielę 5-go czerwca odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz budujących się kościołów w diecezji siedleckiej. Zachęcamy do wsparcia powyższej inicjatywy.                                              
 12. W tym tygodniu na sprzątanie naszego kościoła składają się następujące rodziny: Polak, Marcinek, Jurek z ul. Nadbużańskiej. Za ofiary wyrażamy naszą wdzięczność.
 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Składamy serdeczne Bóg zapłać za okazane dobro wyrażając naszą wdzięczność codzienną modlitwą za ofiarodawców. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia.