31 maja 2020 roku

 1. Dziś w Kościele obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. W tym dniu w sposób szczególny chcemy prosić o dary Ducha Św. dla pasterzy i wiernych z naszej parafii.
 2. Dziś w naszym kościele w Lublinie na Poczekajce czterech naszych Braci przez posługę biskupa Mieczysława Cisło otrzyma święcenia diakonatu i prezbiteratu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowo wyświęconych.
 3. Jutro w liturgii Kościoła obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 7:00 i 18:00.
 4. Od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo o godz. 17:30 podczas którego będziemy uwielbiać Najświętsze Serce Pana Jezusa, a także zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św.
 5. W naszym sanktuarium trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. W najbliższy wtorek 2-go czerwca kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i a o 18:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.
 6. W środę 3-go czerwca o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej z Orchówka. Tematem do rozważenia będą sprawy bieżące i remontowe kościoła.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek nabożeństwo o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00. W pierwszy piątek nabożeństwo o godz. 17.30 i Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00. Msza św. w Sobiborze Wsi będzie o godz. 16.00.
 8. W I sobotę miesiąca, 6-go czerwca, kolejne nabożeństwo fatimskie, które będzie miało następujący przebieg: o 17.30 medytacja maryjna, o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, różaniec, procesja maryjna wokół kościoła z lampionami. Prosimy przynieść świece. Nie będzie nabożeństwa czerwcowego, litania do NSPJ, zostanie odmówiona po Mszy Św. Zapraszamy do wspólnego uczczenia Niepokalanego Serca NMP.
 9. W następną niedzielę 7-go czerwca odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz budujących się kościołów w diecezji siedleckiej. Zachęcamy do wsparcia powyższej inicjatywy.
 10.  Przypominamy, że przyszła niedziela, to niedziela Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Informujemy, że nie będzie już Mszy św. o godz. 10.15.
 11.  Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. O 10:30 w sali pod klasztorem konferencja dla narzeczonych w ramach Dnia Skupienia. Po porannej Mszy św. różaniec, o 11:00 medytacja fatimska, po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych a o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie jak co miesiąc, na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU.
 12. Bardzo dziękujemy za posprzątanie sanktuarium br. Henrykowi Kosmala. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w sobotę 6-go czerwca na o godz. 8:00 rodziny: Korneluk, Szolle i Kosidło z ul. Nadbużańskiej.
 13. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby kościoła sanktuaryjnego i klasztoru, wszystkim którzy wspierają nas darem serca, a więc Parafianom, Gościom, Sympatykom i Dobrodziejom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki naszej Matki Pocieszenia i obfitości darów Ducha Świętego.