7 sierpnia 2022 r.

 1. Witamy serdecznie w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy do naszego sanktuarium na modlitwę i wieżę widokową, które są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.
 2. Dzisiejsza niedziela - adoracyjna. O godz. 10:30 w sali pod klasztorem konferencja dla narzeczonych. Po porannej Mszy św. różaniec, o godz. 11:00 medytacja maryjna, zaś po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli zasili fundusz remontowy kościoła i klasztoru.
 3. Dziś przy naszym sanktuarium, odbędzie się Festiwal Pieśni Maryjnych połączony z jubileuszem 75-lecia obecności Kapucynów w Orchówku. Msza św. dziś wyjątkowo o godz. 17.00, której będzie przewodniczył o. Łukasz Woźniak, Minister Prowincjalny. Rozpoczęcie festiwalu o godz. 18.00. Będzie również kiermasz i możliwość zwiedzania krypt w których jest wystawa poświęcona historii Kapucynów w Orchówku.
 4. Dziękujemy naszym Gościom i Parafianom za ofiary na remont ołtarza bł. Honorata, które składacie w zakrystii lub do skarbonek, a także na konto parafialne. Do całości kwoty brakuje nam 23,5 tys. zł. Naszą wdzięczność okazujemy poprzez codzienną modlitwę za Dobrodziejów.
 5. Zapraszamy naszych Gości i Parafian do duchowego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. W naszym sanktuarium do 15-go sierpnia włącznie o godz. 20.30 odprawiamy czuwanie modlitewne połączone z apelem jasnogórskim. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu obchodzimy: 8-go sierpnia Święto, św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego. We wtorek Święto św. Teresy od krzyża, Patronki Europy. W środę Święto św. Wawrzyńca, a w czwartek Święto św. Klary. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
 7. W sobotę 13-go sierpnia, zapraszamy na Wielką Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:30 nabożeństwo, o 18:00 Msza św., zaś po niej różaniec i procesja z obrazem MBP. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii, lub do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową.
 8. Informujemy, że 15-go sierpnia w Uroczystość WNMP, tradycyjnie jak co roku, o godz. 8:00 wyruszymy z pielgrzymką pieszą na odpust do Sobiboru Stacji, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11:00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Marek Nowacki. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Sobiborze Wsi.  Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 9. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. W tradycji polskiej to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia wyzwania w postaci abstynencji od alkoholu.
 10. Zapraszamy naszych Parafian i Gości na I Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 27-go sierpnia. Startujemy o godz. 12.00 spod naszego kościoła parafialnego. W programie zwiedzanie krypt w kościele św. Ludwika, następnie kierujemy się w stronę Różanki. Tam zwiedzamy kościół, Dom historii i tradycji i zakończymy ogniskiem z kiełbaskami przy sanktuarium.
 11. W ostatnich latach w Polsce doszło do setek profanacji, kapliczek oraz murów świątyń, a także zakłóceń mszy świętych. Ze względu na niejasne przepisy, zdecydowana większość sprawców tych działań pozostaje bezkarna. Dlatego Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „w obronie chrześcijan” zaproponował zmiany treści przepisów karnych, aby dawały one realną ochronę prawną osobom wierzącym oraz obiektom kultu religijnego i aktualnie zbiera podpisy pod projektem. Zachęcamy do składania podpisów pod projektem, które będą zbierane po Mszy świętej. Na liście poparcia niezbędne będzie podanie numeru PESEL.
 1. 8-go września 2022 r. odbędzie się zawierzenie naszej parafii MBP, zaś od 9 września będzie miała miejsce peregrynacja obrazu MBP. Plan i program peregrynacji zostanie podany do wiadomości.
 2. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30, w sobotę zaś po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła rodzinie: Grzeszczuk i Krzyżanowskich z ul. Kolejowej. W tym tygodniu na sprzątanie kościoła składają się następujące rodziny: Horszczaruk i Kozaczuk z ul. Kolejowej.  
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.                                                                                                                 
 5. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy owocne przygotowanie do zawierzenia naszej parafii, nasze rodziny, młodzież, dzieci, osoby cierpiące oraz nas samych, wołając: Maryjo