8 sierpnia 2021 roku

 1. Witamy serdecznie w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy wszystkich Turystów, Wczasowiczów, ale także Parafian do naszego sanktuarium na modlitwę, jak również na wieżę widokową. Przypominamy, że kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00
 2. Dziękujemy naszym Gościom i Parafianom za ofiary na remont ołtarza św. Antoniego, które składacie w zakrystii lub do skarbonek, a także na konto parafialne. Mamy już 20 tys. zł. Naszą wdzięczność za składane ofiary wyrażamy codzienną modlitwą za Parafian i Dobrodziejów.
 3. Trwa miesiąc sierpień. W tradycji polskiej jest to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania. Na ołtarzu bł. Honorata jest wyłożona księga trzeźwości, gdzie można złożyć deklarację o abstynencji.
 4. Zapraszamy naszych Gości i Parafian do duchowego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. W naszym sanktuarium do 15 sierpnia włącznie o godz. 21.00 będziemy odprawiali czuwanie modlitewne połączone z apelem jasnogórskim. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 5. Przypominamy, że w każdą sobotę sierpnia trwa nowenna przed odpustem ku czci MBP. Zapraszamy na nabożeństwo o 17:30 i na Mszę św. o godz. 18:00. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii lub do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową.
 6. We środę 11-go sierpnia w naszym sanktuarium będziemy obchodzić Święto św. Klary. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00. Będziemy modlić się o nowe powołania do Zakonów żeńskich.
 7. 14-go sierpnia (sobota) o godz. 16.00  w naszym sanktuarium w ramach 33-dniowych rekolekcji przygotowujących do złożenia Aktu ofiarowania się Jezusowi przez ręce Maryi, odbędzie się spotkanie formacyjne dla uczestników rekolekcji z animatorami. W programie: konferencja, nabożeństwo i Msza św. o godz. 18.00. Harmonogram spotkań na naszej stronie internetowej.
 8. W niedzielę 15-go sierpnia - Uroczystość WNMP i rocznica CUDU NAD WISŁĄ. W naszym sanktuarium Msze św. o godz. 9:00, zamiast o 11.30, będzie Msza św. o 12:00 i o godz. 18:00. W kaplicy w Sobiborze Wsi, Mszy św. nie będzie. Tego dnia święcimy zioła i kwiaty.
 9. Informujemy, że 15-go sierpnia w Uroczystość WNMP, tradycyjnie jak co roku, o godz. 8:30 wyruszymy z pielgrzymką pieszą na odpust do Sobiboru Stacji, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11:00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Karol Jakubiak. Po Mszy św. będzie zbierana puszka na remont ołtarza św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania.
 10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego kościoła. Jest również folder zawierający rys historyczny kultu św. Antoniego z Padwy, a także ołtarzu i obrazu naszego Patrona. Zachęcamy do czytania.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Nicpon i Furman z ul. Leśnej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 14-go sierpnia o godz. 8.00 rodziny: Kupisz, Pawluk i Czoboda z ul. Leśnej.
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru oraz ołtarza św. Antoniego. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.
 13. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, 33-dniowe rekolekcje, naszych Dobrodziejów, nasze rodziny, oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…