8 stycznia 2023 roku

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z Tradycją w Kościele przedłużamy śpiewanie kolęd do 2-go lutego, do tego też czasu możemy pozostawić nasze świąteczne dekoracje.
 2. Dziękujemy Scholi Parafialnej pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Grytczuk za przygotowanie i śpiew kolęd,  który odbył się 6 stycznia w naszym orchowskim sanktuarium.
 3. Trwa WIZYTA DUSZPASTERSKA w naszej parafii. Program całej kolędy jest zamieszczony na naszej stronie internetowej, facebookowej i w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny: PONIEDZIAŁEK – 09. 01. – od godz. 15:30: Orchówek, ul. Szkolna – z dwóch stron, ul. Wesoła, Miła. WTOREK – 10. 01. – od godz. 15:30: Orchówek, ul. Sikorskiego, ul. Kochanowskiego (początek od. ul. Sikorskiego), ul. o. Tomasza, ul. Leśna. ŚRODA –11. 01. – od godz. 15:30: Orchówek, ul. Dąbrowskiego – z dwóch stron, Glinki i Garbarnia. CZWARTEK – 12. 01. – od godz. 15:30:  KOLĘDA DODATKOWA. Przypominamy, że kolęda to spotkanie kapłana z Rodziną, wspólna modlitwa, poświęcenie mieszkania i rozmowa na temat naszej wiary.  Na kolędę przygotowujemy stół lub ławę, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują swoje zeszyty i ćwiczenia z religii. Gdyby kogoś nie było podczas kolędy w wyznaczonym terminie, odwiedzimy go w dniu tzw. kolędy dodatkowej lub w innym dogodnym czasie. Wystarczy zgłosić osobiście lub telefonicznie chęć takiego spotkania. Ofiary, które w tym roku zbieramy będą przeznaczone na remont kotłowni.
 4. W następną niedzielę podczas kazania, proboszcz dokona podsumowania wizyty duszpasterskiej w naszej parafii.
 5. W następną niedzielę tj. 15-go stycznia po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 6. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami na wspólne kolędowanie, które odbędzie się 15-go stycznia przyszłą niedzielę o godz. 11.00 (pół godziny przed Mszą św.). Mile widziane przebranie za postaci takie jak: anioły, pasterze, trzech króli.
 7. 29-go stycznia (niedziela) zapraszamy do naszego sanktuarium na koncert kolęd o godz. 19.00, który wykona nasza schola parafialna pod dyrekcją p. Małgorzaty Grytczuk.
 8. Przy naszej szopce jest figurka anioła, który nie tylko się kłania, ale także mówi, a dokładniej dziękuje i śpiewa kolędy. Oczywiście w czasie Mszy św. jest wyłączany. Zapraszamy do zobaczenia aniołka i posłuchania kolęd.
 9. W tym tygodniu zakończy się peregrynacja obrazu MBP w Orchówku. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły obraz po d swój dach. W tym tygodniu, obraz przejmie miejscowość Sobibór Wieś. 
 10. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła rodzinom: Dujniczuk, Baj Szkolnej. W tym tygodniu na sprzątanie kościoła składają się następujące rodziny: Dujniczuk, Sidoruk, Szczęch z ul. Szkolnej.
 11. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za ofiary na potrzeby naszego kościoła sanktuaryjnego i klasztoru. Bóg zapłać za ofiary na rzecz remontu obudowy organ chórowych. Niech Pan darzy Was błogosławieństwem, a Matka Boża Pocieszenia wyprasza potrzebne łaski.
 12. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy, czas wizyty duszpasterskiej, czas peregrynacji obrazu, naszą parafię, naszych Dobrodziejów, oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…