17 lipca 2022 roku

 1. Witamy w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy wszystkich Turystów, Wczasowiczów, ale także Parafian do naszego sanktuarium na prywatną modlitwę w ciągu tygodnia jak również na wieżę widokową. Przypominamy, że kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.
 2. W naszym sanktuarium trwa renowacja ołtarza bł. Honorata, którą wykonują specjaliści -konserwatorzy. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Gościom i Parafianom za ofiary na powyższy cel, które składacie w zakrystii lub do skarbonek, a także na konto parafialne.
 3. W piątek 22-go lipca, w liturgii Kościoła obchodzimy Święto św. Marii Magdaleny, a w sobotę 23-go lipca Święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy. Zapraszamy w te dni naszych Gości i Parafian na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
 4. W sobotę 23-go lipca, w ramach przygotowania do zawierzenia parafii Maryi, zapraszamy na Wielką Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:30 nabożeństwo, o 18:00 Msza św., zaś po niej różaniec i procesja z obrazem MBP. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii, lub do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową.
 5. W poniedziałek 25-go lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła, oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej racji 24-go lipca, w niedzielę po Mszy św. poświęcimy pojazdy stojące wokół kościoła. Przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
 6. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30.
 7. Informujemy naszych Parafian i Gości, że w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień), Msza św. w sobotę o godz. 7.00, będzie z oprawą muzyczną i homilią. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Pragniemy poinformować naszych Parafian, że po zawierzeniu naszej parafii MBP, które to odbędzie się 8 września 2022 r., będzie miała miejsce peregrynacja obrazu MBP. Wyrażamy pragnienie, aby Maryja poszła do każdej rodziny naszej parafii i otoczyła płaszczem swojej opieki. Plan i program peregrynacji zostanie przygotowany i podany do wiadomości.
 9. 31-go lipca, w niedzielę z Włodawy wyruszy 42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zapisy u OO. Paulinów we Włodawie w kancelarii parafialnej po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Można uczestniczyć w pielgrzymce na sposób duchowy. Karty uczestnika duchowego wyłożone są na stolikach z prasą. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach w drodze i do modlitwy za tegorocznych pątników.
 10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest rozłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego Sanktuarium. Zachęcamy do czytania.
 11. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła rodzinie: Korneluk i Bylickich z ul. Kolejowej. W tym tygodniu na sprzątanie kościoła składają się następujące rodziny: Karaczweskich, Gryglickich i Nahuluk z ul. Kolejowej.
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę i do skarbonek na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Są one świadectwem waszej życzliwości i wsparcia dla dzieł, które razem prowadzimy. Wszystkim Wam życzymy obfitości łask Bożych, dobrego tygodnia i odpowiedniej pogody potrzebnej do pracy oraz wypoczynku.
 13. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy przygotowanie do zawierzenia parafii, nasze rodziny, młodzież, dzieci, osoby cierpiące oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…