18 października 2020 roku

 1. Dzisiejszy Dzień Pański jest przeżywany jako niedziela misyjna pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. Pamiętajmy w swoich modlitwach o misjonarzach. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tace, które są wsparciem dla misji prowadzonych przez naszą Prowincję Zakonną.
 2. Z racji na nowe restrykcje władz państwowych i kościelnych informujemy, że w uroczystościach religijnych w strefie czerwonej przypada 1 osoba na 7 m2. W naszym kościele może być max 45 osób (nie licząc kapłanów i usługujących). Przypominamy także, o obowiązku zakrywania ust i nosa, a także dezynfekcji rąk. Prosimy o dostosowanie się do nowych wytycznych.
 3. W czwartek 22 października przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
 4. Najbliższe wydarzenia rekolekcyjne w ramach 33-dniowego przygotowania do Aktu Ofiarowania się Maryi:  23 października (piątek) o godz.17.30 różaniec, Msza św. i Droga Krzyżowa. 24 października (sobota) o godz.17.30 różaniec, Msza św. i nabożeństwo pokutne.  25 października (niedziela). Spotkanie o godz.10.00 (w sali pod klasztorem), o godz. 11.30 uroczysta Msza św., podczas niej osobisty Akt Ofiarowania. Po Mszy św. różaniec dziękczynny. Przejście do sali, gdzie rozdamy łańcuszki itp. Pamiętajmy również o złożeniu ofiary na rzecz wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi.
 5. Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych związanej z odwiedzinami na cmentarzu. Dziękując za dotychczasową współpracę prosimy, aby zadbać o porządek na naszym cmentarzu i na grobach naszych bliskich oraz szczegółową segregację śmieci.
 6. Przypominamy naszym Parafianom i Gościom, że na ławkach zostały wyłożone kartki wypominkowe. Przez listopad będziemy modlić się za zmarłych w naszym sanktuarium. O 17:30 różaniec, a o 18:00 Msza św. w ich intencji. Ofiary z wypominek zostaną przeznaczone na remont organów.
 7. W przyszłą niedzielę, będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. parad równości, legalizacji homoseksualizmu. Jest istotne, aby jak najwięcej ludzi podpisało się pod projektem.
 8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30, w salce pod klasztorem, spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A. Obecność obowiązkowa.
 9. W niedzielę 25-go października obędzie się zbiórka ofiar do puszek na zw. Świętopietrze, przeniesiona przez papieża Franciszka z 29 czerwca na październik.
 10. Rodziców i ich Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie organizacyjno-formacyjne, które odbędzie się w kościele, w niedzielę 25-go października po Mszy św. o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.
 11. Zachęcamy do nabywania kalendarzy dla rolników, koszt 25 zł. Są one wyłożone na stolikach z prasą. 
 12. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła Bratu Henrykowi. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 24-go października na godz. 8.00 rodziny: Dorosz, Masiukiewicz i Huzior z ul. Dąbrowskiego.
 13. Składamy wyrazy wdzięczności za ofiary na rzecz naszego kościoła, konfesjonałów zamykanych i klasztoru. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa, opieki naszej Matki Pocieszenia oraz dobrego tygodnia.
 14. W minionym tygodniu zmarli nasz Parafianin śp. Helena Suproniuk, Edward Straczuk, Piotr  Młynarczyk. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu i wołajmy: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...