2 maja 2021 roku

 1. Dziś I niedziela miesiąca maja, niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Początek skupienia o 10:30 w sali pod klasztorem. O 11:00 podczas adoracji w kościele medytacja fatimska. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli to wsparcie Funduszu Remontowego kościoła i klasztoru.
 2. W poniedziałek 3-go maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w kościele i kaplicach tak jak w każdą niedzielę. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do wspólnej modlitwy. Prosimy o wywieszenie flag państwowych w swoich domach.
 3. Trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. We wtorek 4-go maja kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, o godz. 18:00. Msza św. Intencje można składać na ołtarzu św. Patrona lub w zakrystii, jak również zamawiać przez naszą stronę internetową.
 4. We wtorek 4-go maja wspomnienie św. Floriana – męczennika i patrona strażaków. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim Strażakom, Ochotnikom i Zawodowym za stałą życzliwość i pomoc, za wszelkie dobro, których wszyscy i zawsze doświadczamy.                                                                           
 5. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. w intencji powołań o godz. 18.00. W pierwszy piątek nabożeństwo o godz. 17.30 i Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00. Msza św. o godz. 16.00 w Sobiborze Wsi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W sobotę 8-go maja obchodzimy w Kościele uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Warszawskiej Prowincji Kapucynów. Zapraszamy do naszego sanktuarium na Mszę Świętą o godz. 7.00 i 18.00, by wypraszać potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny i wspólnoty prowincjalnej.  
 7. W następną niedzielę tj. 9-go maja po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Zapraszamy na spotkanie formacyjne. 
 8. 9-go maja tj. w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B.                                                                                                                         
 9. Przypominamy, że trwa miesiąc maj, miesiąc Matki Bożej. Zachęcamy wszystkich, Parafian i Gości do uczestnictwa w nabożeństwie majowym, które odbywa się o godz. 17:30 w naszym sanktuarium.
 10. Dziękujemy Parafianom i Dysponentom grobów na naszym cmentarzu parafialnym za uiszczenie opłaty administracyjnej w kwocie 30 zł za rok od jednego grobu. Dzięki tym ofiarom podjęliśmy kolejny etap prac w postaci kolejnej nowej alei na naszym cmentarzu. Koszt przeprowadzonych prac wyniesie ok. 20 tyś zł.
 11. Informujemy naszych Parafian i Gości, że w maju wieża widokowa będzie otwarta w weekendy w godzinach od 7.00 do 19.00, a także obraz Matki Bożej będzie odsłaniany na Mszy św. o godz. 7.00, a zasłaniany po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na wieże widokową jak i do modlitwy przed wizerunkiem naszej Matki Pocieszenia.
 12. Pragniemy poinformować naszych Parafian i Gości, że po weekendzie majowym, obraz MBP zostanie oddany do pełnej konserwacji, która została zalecona przez konserwatora zabytków. Prace nad obrazem potrwają około 3 miesięcy. Koszt inwestycji to 16500 zł.
 13. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, którzy wspierają nas darem serca, składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia oraz dobrego tygodnia.
 14. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Dujniczuk i Baj z ul. Szkolnej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 8-go maja na godz. 8.00 rodziny: Dejniczuk Sidoruk z ul. Szkolnej.
 15. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, dzieci i  młodzież oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…