2 stycznia 2022 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest adoracyjną. Nie ma dnia skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy na adorację i różaniec po Mszy św. o godz. 9:00, zaś o godz. 11.00 medytacja maryjna. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli, to tradycyjnie nasz dar serca na FUNDUSZ REMONTOWY KLASZTORU I KOŚCIOŁA.                                        
  2. Od poniedziałku 3 stycznia, rozpoczynamy doroczną WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ w naszej parafii. Program całej kolędy jest już zamieszczony na naszej stronie internetowej, facebookowej i w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny zamieszkałe:                                                                                                                                        

- PONIEDZIAŁEK – 03. 01. – od godz. 15:30: Sobibór Wieś – domki i bloki;                                  

- WTOREK – 04. 01. – od godz. 15:30: Sobibór Stacja – domki i bloki, Dubnik i Wołczyny;                               

- ŚRODA – 05. 01. – od godz. 15:30: Żłobek Mały i Żłobek Duży – z dwóch stron;       

- PIĄTEK – 07. 01. – od godz. 15:30: Orchówek, ul. Kolejowa, ul. Brzozowa, ul. Wrzosowa,  ul. Nowa i ul Strażacka;                                                                                                                     

- SOBOTA – 08. 01. – od godz. 10:00: Orchówek, ul. Nadbużańska, numery nieparzyste i parzyste - z dwóch stron;

Przypominamy, że wizyta duszpasterska to spotkanie kapłana z całą Rodziną, modlitwa o błogosławieństwo Boże dla Domowników, poświęcenie mieszkania i rozmowa na temat naszej wiary.  Na kolędę przygotowujemy stół lub ławę, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują swoje zeszyty i ćwiczenia z religii. Tak jak zawsze prosimy i już dziękujemy za transport do wiosek. Po kolędzie będzie chodzić czterech Ojców, o. Grzegorz, o. Piotr, o. Bogdan i o. Proboszcz.  Gdyby kogoś nie było podczas kolędy w wyznaczonym terminie, odwiedzimy go w dniu tzw. Kolędy dodatkowej, tj. w środę 13-go stycznia lub w innym dogodnym czasie. Wystarczy zgłosić osobiście lub telefonicznie chęć takiego spotkania. Już teraz dziękujemy za pomoc w kolędowaniu, za wspólną modlitwę, za rozmowę, za życzliwe przyjęcie nas i za ofiary, które w tym roku chcemy przeznaczyć na zrobienie obudowy organ chórowych. Koszt ok. 25 tys. zł.

  1. 6-go stycznia, w czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie kredy i kadzidła w celu oznaczenia drzwi swego domu dając przez to wyraz naszej chrześcijańskiej tożsamości. Taca będzie przeznaczona na misje prowadzone przez naszą Zakonną Prowincję.
  2. Schola parafialna zaprasza wszystkich Parafian i Sympatyków naszego Sanktuarium MBP    na wspólny śpiew kolęd, który odbędzie się 6 stycznia o godz. 17.30.                                                                                                                 
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy w czwartek na nabożeństwo o 17:30 i Mszę św. o godz. 18:00 w intencji powołań. W piątek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o godz. 18:00. Odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 8.00. Z racji na wizytę duszpasterską nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w Sobiborze Wsi. W I sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo do MBP, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja.                                                          
  4. W następną niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na katechezę ewangelizacyjną, która odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30.
  5. Przypominamy o nowej księdze intencji mszalnych na Nowy Rok 2022 rok. Zapraszamy naszych Parafian i Gości do zapisywania intencji Mszy św. Jest możliwość zamawiania Mszy św. gregoriańskich.
  6. Przy naszej szopce jest figurka anioła, który nie tylko się kłania, ale także mówi, a dokładniej dziękuje i śpiewa kolędy. Oczywiście w czasie Mszy św. jest wyłączany. Zapraszamy do zobaczenia aniołka i posłuchania kolęd.
  7. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinom: Śledzińskich, Wołos i Koziej z ul. Dąbrowskiego. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Misior, Józefczuk, Zientek i Baran z ul. Dąbrowskiego. Za ofiary i życzliwość wyrażamy naszą wdzięczność.
  8. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom, Dobrodziejom, Czcicielom M. B. P. dziękujemy za ofiary, życzliwość i wsparcie. Niech Pan Wam hojnie błogosławi w Nowym Roku, a Maryja ma Was w swojej opiece.