27 września 2020 roku

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią we wrześniu. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie do naszego sanktuarium na godz. 17.30 do wspólnej modlitwy. Szczególnie liczymy na obecność kandydatów do bierzmowania, dzieci, młodzieży i ministrantów.
 2. Dzisiejszej niedzieli również po Mszy św. o godz. 11.30 kolejne spotkanie modlitewne w ramach 33-dniowego przygotowania do Aktu Ofiarowania się Maryi. W następną niedzielę kolejne spotkanie. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej parafii oraz niewolnicyZmilosci.pl
 3. Trwa nowenna przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy nowennowe odmawiane są podczas Mszy Św. o godz.18.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek 29-go września obchodzimy Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00. 
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo o godz. 17:30 i Msza św. o godz. 18:00. W piątek rano od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. W Sobiborze Wsi Msza św. o godz. 16.00. W sanktuarium nabożeństwo o godz. 17:30 i Msza św. o godz. 18:00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 17:30 i Mszę św. o godz. 18:00, podczas której będziemy modlić się za Ojczyznę i Radio Maryja. Zapraszamy wszystkich czcicieli MBP, a także tych, którym drogie są losy naszej umiłowanej Ojczyzny.
 7. W niedzielę 4-go października uroczystość odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu. Kazania wygłosi ks. Dariusz Parafiniuk, proboszcz z Włodawy. Główna Msza św. o godz. 18:00, a po niej nabożeństwo Transitus, pamiątka śmierci św. Franciszka. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 8. W następną niedzielę 4-go października, ks. bp Kazimierz Gurda zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina, rozpoczęcie o godz. 10.00. Szczegółowy program na plakacie w gablocie przed kościołem. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
 9. W związku z pandemią koronawirusa, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych lub zachowania dystansu w miejscu przestrzeni publicznej jakim jest kościół. Prosimy o respektowanie tego rozporządzenia, które wchodzi w zakres przykazania miłości bliźniego oraz troski o dobro bliźnich i ich zdrowie.
 10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Żelechowskich, Michalskich i Dudzińskich z ul. Dąbrowskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 3-go października na godz. 8.00 następujące rodziny: Szolle, Bartoszewskich i Kot z ul. Dąbrowskiego.
 11. Dziękujemy wszystkim Czcicielom M. B. Pocieszenia, Parafianom, Gościom, Sympatykom i Dobrodziejom za wasze ofiary na potrzeby naszego kościoła sanktuaryjnego i klasztoru. Niech Pan Wam hojnie błogosławi za okazane dobro.
 12. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin śp. Ryszard Niewiadomski. Polecajmy Jego duszę miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …