9 sierpnia 2020 roku

 1. Witamy serdecznie w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy wszystkich Turystów, Wczasowiczów, ale także Parafian do naszego sanktuarium na modlitwę, jak również na wieżę widokową. Przypominamy, że kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.
 2. Przypominamy, że w każdą sobotę sierpnia trwa nowenna przed odpustem ku czci MBP. Zapraszamy na nabożeństwo o 17:30 i na Mszę św. o godz. 18:00. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii bądź przez naszą stronę internetową.
 3. Zapraszamy naszych Gości i Parafian do duchowego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. W naszym sanktuarium do 15 sierpnia włącznie o godz. 20.30 będziemy odprawiali czuwanie modlitewne połączone z apelem jasnogórskim. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 4. We wtorek 11-go sierpnia w naszym sanktuarium będziemy obchodzić Święto św. Klary. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00. Będziemy modlić się o nowe powołania do Zakonów żeńskich.
 5. W sobotę 15-go sierpnia - Uroczystość WNMP i 100 rocznica CUDU NAD WISŁĄ. W naszym sanktuarium Msze św. o godz. 9:00, 11:30 i 18:00. W kaplicy w Sobiborze Wsi, Mszy św. nie będzie. Tego dnia na każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty.
 6. Przypominamy, że 15-go sierpnia w Uroczystość WNMP, tradycyjnie jak co roku, o godz. 8:30 wyruszymy z pielgrzymką pieszą na odpust do Sobiboru Stacji, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11:30. Już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania.
 7. W następną niedzielę 16-go sierpnia, na Mszy św. o godz. 11.30 w naszym sanktuarium będziemy dziękowali Bogu za 50 lat życia zakonnego naszego współbrata o. Bogdana Filipiuka, Zapraszamy do wspólnego świętowania i prosimy o modlitwę w intencji dostojnego Jubilata.
 8. Kolejna niedziela 16-go sierpnia - będzie obchodzona w całej Polsce jako Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Tego dnia w naszej parafii zostanie zorganizowana zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych mieszkańców. Zachęcamy do wsparcia powyższej inicjatywy.
 9. Trwa miesiąc sierpień, w tradycji polskiej jest to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Biskupi apelują do nas o trzeźwość. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania z miłości do naszych bliźnich zniewolonych nałogiem pijaństwa. Na ołtarzu św. Antoniego jest wyłożona księga trzeźwości, gdzie można złożyć deklarację o abstynencji.
 10.  Księży Biskupi w wydanym komunikacie apelują o respektowanie przepisów sanitarnych. W kościele obowiązuje przebywanie w maseczkach i rękawiczkach. Prosimy o respektowanie tego przepisu, z racji dobro naszych bliźnich.
 11. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego kościoła. Zachęcamy wszystkich do czytania.
 12. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Polak i Marcinek z ul. Nadbużańskiej. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w piątek 14-go sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 rodziny: Jurek, Kapluk i Kratiuk (SENIORZY) z ul. Nadbużańskiej.
 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.